Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  447. Plan grabieży Polski. Od deklaracji Terezińskiej do ustawy 447

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 795525
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 44,90 zł
  34,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Amerykańska Ustawa 447 obrosła emocjami i zasłużoną złą sławą.
  Czy naprawdę jest groźna dla stanu majątkowego Rzeczypospolitej?

  Leszek Sosnowski, amerykański prawnik polskiego pochodzenia, sumuje fakty dotyczące tzw. restytucji mienia bezspadkowego.

  Przypomina Deklarację Terezińską z roku 2009 i stanowisko Israela Singera, sekretarza generalnego Światowego Kongresu Żydowskiego, z kwietnia 1996 r.: „3 miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo, dopóki Polska znów nie pokryje się lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym" (Jewish group threatens Poland over restitution, Reuters, 19 April 1996.)

  Deklaracja Terezińską, nie definiując mienia bezspadkowego, określa je jako nieruchomości osób prywatnych, które należały „do ofiar Holokaustu i innych ofiar nazistowskich prześladowań”, z których większość zmarła, nie pozostawiając spadkobierców. Nie chodzi więc o rekompensatę dla spadkobierców ofiar, ale o niewyobrażalnie wielkie kwoty, które bez podstawy prawnej państwo polskie miałoby przekazać organizacjom żydowskim, niemającym bezpośrednio niczego wspólnego z ofiarami.

  Prawie dziewięć lat po przyjęciu Deklaracji Terezińskiej, 12 grudnia 2017, Senat Kongresu USA przyjął Ustawę 447. Jak stwierdził pragnący zachować anonimowość urzędnik Departamentu Stanu USA: „Jeśli nie zamierzają słuchać nas jako Żydów, będą musieli słuchać nas jako Amerykanów”.

  Czy polskie władze powstrzymają zapędy międzynarodowych organizacji żydowskich? Czy polski Sejm zainteresował się obywatelskim projektem ustawy anty-447? Jak wygląda kwestia roszczeń bezspadkowych w świetle prawa międzynarodowego?

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8079-552-5
  Okładkamiękka
  Liczba stron372
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorLeszek A. Sosnowski
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Close
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *