Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  After Auschwitz

  Producent: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 436770
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 39,90 zł
  20,01 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 20,01 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Przejmujące świadectwo przetrwania przyrodniej siostry Anne Frank.
  Historia, która zaczyna się w miejscu dramatycznego zakończenia Dziennika Anne Frank.

  Jeśli duszę ludzką można opisać z niezwykłą wrażliwością, to Eva wie, jak to zrobić, mówiąc o jej sile i kruchości (…) Po sześćdziesięciu latach autorka wreszczie opowiada swoją historię, zdecydowanie wartą przeczytania.

  Daily Expres

  Autorka, Eva Schloss, była najpierw przyjaciółką, a potem przyrodnią siostrą Annę Frank, której Dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw o Holocauście.

  Mieszkały w sąsiednich kamienicach w Amsterdamie zanim zostały zmuszone do ukrywania się. W1944 roku ich kryjówki zostały odkryte i obie dziewczynki wraz ze swoimi najbliższymi trafiły do Auschwitz. Annę nie przeżyła wojny. Z jej rodziny ocalał tylko ojciec, Otto Frank. Evie wraz z matką udało się przetrwać. Otto po wojnie związał się z matką Evy. W ten sposób połączyły się losy tych rodzin, a książka Evy jest w pewnym sensie kontynuacją Dziennika Annę Frank, swoistym Post Scriptum napisanym przez ocalałą z zagłady.

  Eva Schloss przez wiele lat nie chciała wracać wspomnieniami do czasów wojny. Książka jest świadectwem odkrywania przeszłości na nowo, pożegnaniem z bliskimi, którzy zginęli. Przede wszystkim jest to jednak opowieść o tym, co było „after" - „po" - w jaki sposób emocjonalnie i psychicznie udźwignąć to, co się wydarzyło? Jak zbudować szczęśliwe życie na gruzach poprzedniego?

  Tę książkę można pochłonąć w jeden wieczór, bo narracja jest dynamiczna i barwna, ale nie da się jej odłożyć potem na półkę. Trzeba sięgnąć po nią jeszcze raz i jeszcze raz, by odkrywać kolejne warstwy tej opowieści. Eva bowiem nie tylko opowiada historię, jakich znamy już wiele, ale rzuca też Czytelnikom wyzwanie. Zmusza nas, byśmy przemyśleli, czy to, co sądzimy o świecie i o człowieku da się obronić wobec takiego doświadczenia.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-677-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron368
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorEva Schloss
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *