Ameryka.pl Opowieści o Polakach w USA

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 048991
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

10 opowieści o ludziach w pogoni za amerykańskim snem.

Każdy z nich miał własny American dream. Każdy musiał wziąć los w swoje ręce i ruszyć na podbój Dzikiego Zachodu naszych czasów. Uciekinierzy, wariaci, niespokojne dusze - Polacy, którzy w pogoni za marzeniami lub uciekając przed dotychczasowym życiem, wyjechali do Stanów.

By spotkać bohaterów tej książki, autorka pokonała tysiące kilometrów amerykańskich dróg. Poznała Sebka, od dziesięciu lat szukającego żony w kastowym środowisku Chicago, gdzie obywatelstwo jest ważniejsze od miłości. Spotkała Marka, niegdyś króla disco polo, obecnie bezdomnego przesiadującego w nowojorskim Starbucksie. Rozmawiała z genialną prawniczką Olą, tropiącą największe błędy amerykańskiego sądownictwa. Odwiedziła właściciela najmodniejszej nowojorskiej restauracji, który w latach osiemdziesiątych przybył tu z Lublina z jednym plecakiem - a dziś, jak głoszą plotki, zdarza mu się odmówić stolika Seanowi Pennowi.

Historie amerykańskich Polaków to wybuchowa mieszanka polskiej duszy i amerykańskiego snu. Jest w nich miejsce na inność, odwagę i marzenia, choć w kraju wielkich możliwości i wielkich porażek słono się za nie płaci.

Dorota Malesa posiada niezwykły zmysł obserwatora i ostre pióro. W swojej reporterskiej książce przeprowadza nas zaułkami ulic Jackowa, żeby za chwilę wepchnąć na przejażdżkę rollercoasterem przez amerykańskie wyboje. Czym jest dzisiaj American dream? Czy Polacy w USA tylko go śnią czy przeżywają naprawdę?

Martyna Wojciechowska

Nie mam cienia wątpliwości, że z setek książek o Ameryce ta jest jedną z najbardziej niezwykłych. Bardzo poruszająca opowieść i o Ameryce, i o Polsce, i trochę o każdym z nas.

Piotr Kraśko

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-4899-1
Okładka miękka
Liczba stron 288
Wymiary 130 x 200 mm
Autor Dorota Malesa
Rok wydania 2019