Atlas zwierząt chronionych

Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 593176
29,95 zł
26,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

250 polskich gatunków

Zwierzęta są nieodłączną częścią przyrody, ściśle związaną ze wszystkimi innymi żywymi organizmami. Dla utrzymania równowagi w przyrodzie konieczne jest istnienie jak największej liczby gatunków zwierząt, roślin, grzybów oraz mikroorganizmów.

We współczesnym świecie wymieranie gatunków i utrata siedlisk przebiegają w bardzo szybkim tempie, w związku z tym istnieje pilna potrzeba ochrony zasobów przyrody. Jest to nasz obowiązek wynikający z potrzeby życia w harmonii z przyrodą. Zadaniem Atlasu zwierząt chronionych w Polsce jest zwiększenie poziomu świadomości ekologicznej.

Autorzy Atlasu zwierząt chronionych w Polsce są niestrudzonymi badaczami i miłośnikami zwierząt, emocjonalnie zaangażowanymi w działania na rzecz ochrony przyrody.

Od początku kariery naukowo-dydaktycznej energicznie angażują się w edukację ekologiczną. Na macierzystej uczelni kształcą studentów i doktorantów. Oboje są pracownikami Katedry Ochrony Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dr inż. Kamila Twardowska jest specjalistą z zakresu ochrony roślin i entomologii, dr hab. prof. nadzw. Jacek Twardowski to pracownik naukowy, wykładowca zoologii, entomologii i ochrony roślin.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8059-317-6
Okładka twarda
Liczba stron 192
Wymiary 170 x 250 mm
Autor Kamila Twardowska
Autor Jacek Twardowski
Rok wydania 2018