Balsam jerozolimski

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 604142
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Fascynujące dzieje tajemniczej receptury!

Na czym polega fenomen Balsamu Jerozolimskiego?

Receptura nadzwyczajnego specyfiku na rany znanego jako Balsam Jerozolimski pochodzi z bardzo dawnych czasów, gdy medycyna podlegała jeszcze wpływom magii i alchemii. W poszukiwaniu początków owej zagadkowej receptury autor przemierza wieki historii, rozpoczynając opowieść od postaci pewnego pustelnika z Góry Mariańskiej koło Kłodzka, który stał się ponownym odkrywcą balsamu w poł. XIX stulecia. Ślad autorskiego śledztwa wiedzie wstecz do XVIII-wiecznej Jerozolimy, a następnie do początku XVII wieku, gdy identyczna recepturę sporządził znany lekarz i alchemik z Saksonii, nawiązując jednak do jeszcze wcześniejszych odkryć, sięgających aż w głąb średniowiecza…

Zgłębiając tę książkę poznamy nie tylko zdumiewające dzieje Balsamu Jerozolimskiego, ale też jego oryginalny skład. Autor – niemiecki farmaceuta i badacz historii – snując swą pasjonującą opowieść dociera do starych dokumentów i ksiąg historycznych. Porównuje skład receptury w różnych historycznych odmianach. Wprowadza nas w tajniki dawnej wiedzy medycznej.

Tłumacz tej wyjątkowej książki – polski franciszkanin o. Marcelin Jan Pietryja, pasjonat ziołolecznictwa – jest w trakcie opracowywania publikacji, w której zamierza przedstawić stan współczesnych badań naukowych nad właściwościami Balsamu Jerozolimskiego.

Specyfikacja
ISBN 978-83-936041-4-2
Okładka twarda
Liczba stron 116
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Hans Richard Schittny
Rok wydania 2018