-33%

Bóg Chrystusa. Medytacje trynitarne

Special Price 24,86 zł   Normalna cena 36,90 zł Oszczędzasz 12 zł
Najniższa cena z 30 dni: 29,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-2773-011-4
Numer katalogowy 730114
Wymiary 120 x 190 mm
Okładka twarda
Ilość stron 192

Kościół czyni z człowieka chrześcijanina, wymieniając imię Boga w Trójcy jedynego. Od samych swoich początków wyraża w ten sposób to, co uważa w chrześcijaństwie za najważniejsze: wiarę w Trójjedynego Boga. W chrześcijaństwie na pierwszym miejscu nie stoi Kościół czy człowiek, łecz Bóg. Pierwsze zdanie wiary chrześcijańskiej, podstawowa zasada chrześcijańskiego nawrócenia brzmi: Bóg jest.

Papieskie rozważania o najważniejszej prawdzie chrześcijańskiej wiary

Joseph Ratzinger rozumie Trójcę przede wszystkim jako wspólnotę jednoczącej miłości. Wyraża przekonanie, że kontemplując relację miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego, można na nowo pojąć, co znaczy być chrześcijaninem, a przez to zrozumieć siebie samych i odnowić ludzkość.

Przyszły papież wiele ze swoich trynitarnych refleksji wygłasza! w czasie rekolekcji i kazań, dlatego charakteryzują się one przystępnym i obrazowym językiem. Poprzez te teksty odsłania się jako teolog przepełniony troską o losy wiary w Trójjedynego Boga, ale także jako człowiek wrażliwy, pragnący, by ludzie doświadczyli spotkania z Trójcą, która jest miłością.

"Bóg Chrystusa jest chyba najlepszą autobiografią Ratzingera, jaką mógł on napisać. Z pozoru nie ma w niej nic o nim samym, jednali każda stronica opowiada dzieje jego osobistej wiary, która ukształtowała życie i myśl przyszłego papieża."

ks. prof. Robert J. Woźniak