Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Bóg Chrystusa. Medytacje trynitarne

  Producent: WAM
  Kod katalogowy: 730114
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 36,90 zł
  24,86 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,86 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Kościół czyni z człowieka chrześcijanina, wymieniając imię Boga w Trójcy jedynego. Od samych swoich początków wyraża w ten sposób to, co uważa w chrześcijaństwie za najważniejsze: wiarę w Trójjedynego Boga. W chrześcijaństwie na pierwszym miejscu nie stoi Kościół czy człowiek, łecz Bóg. Pierwsze zdanie wiary chrześcijańskiej, podstawowa zasada chrześcijańskiego nawrócenia brzmi: Bóg jest.

  Papieskie rozważania o najważniejszej prawdzie chrześcijańskiej wiary

  Joseph Ratzinger rozumie Trójcę przede wszystkim jako wspólnotę jednoczącej miłości. Wyraża przekonanie, że kontemplując relację miłości Ojca, Syna i Ducha Świętego, można na nowo pojąć, co znaczy być chrześcijaninem, a przez to zrozumieć siebie samych i odnowić ludzkość.

  Przyszły papież wiele ze swoich trynitarnych refleksji wygłasza! w czasie rekolekcji i kazań, dlatego charakteryzują się one przystępnym i obrazowym językiem. Poprzez te teksty odsłania się jako teolog przepełniony troską o losy wiary w Trójjedynego Boga, ale także jako człowiek wrażliwy, pragnący, by ludzie doświadczyli spotkania z Trójcą, która jest miłością.

  "Bóg Chrystusa jest chyba najlepszą autobiografią Ratzingera, jaką mógł on napisać. Z pozoru nie ma w niej nic o nim samym, jednali każda stronica opowiada dzieje jego osobistej wiary, która ukształtowała życie i myśl przyszłego papieża."

  ks. prof. Robert J. Woźniak

  Specyfikacja
  ISBN978-83-2773-011-4
  Okładkatwarda
  Liczba stron192
  Wymiary120 x 190 mm
  AutorJoseph Ratzinger
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *