Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Cudowne ikony

  Producent: Aromat Słowa
  Kod katalogowy: 758330
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 159,00 zł
  116,89 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 116,89 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Wspaniała monografia przedstawiająca najsłynniejsze cudowne ikony – cudowne nie tylko ze względu na ich wielką artystyczną i duchową wartość, ale przede wszystkim na związane z nimi nadzwyczajne, niewytłumaczalne zjawiska, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mirotoczenia – wydzielania przez ikony cudownego oleju (miro), niejednokrotnie posiadającego uzdrawiające właściwości.

  Zadziwiający jest fakt, że w naszych czasach zjawisko „mirotoczenia” stało się niemal masowe. Ikony płaczą, wydzielają przyjemną woń i krwawią. Przypadków „mirotoczenia” jest dziś tak wiele, że przy Patriarchacie Moskiewskim powołano specjalną komisję zajmującą się badaniem owych cudownych znaków, i to z pomocą specjalistów z kręgu nauk ścisłych i przy wykorzystaniu najnowszych metod, którymi posługują się te nauki.

  Mamy tu przedstawioną historię ikonopisarstwa, najważniejsze rodzaje i techniki pisania ikon. Opisano też znaczenie symboli i atrybutów przedstawionych na ikonach, ich kolorystykę i symbolikę wykorzystanych barw, kanon ikonograficzny, najsłynniejsze szkoły pisania ikon i ich największych twórców.

  W książce znajdziemy przede wszystkim szczegółowe opisy najsłynniejszych cudownych ikon oraz związanych z nimi niezwykłych zjawisk – mirotoczenia, samoodnawiania się, upomnień, przepowiedni, uzdrowień. Dzieło wzbogacono też o słownik terminów technicznych dotyczących sztuki pisania ikon i ich historii.

  Zajrzyj do książki:

  Specyfikacja
  ISBN978-83-65758-33-0
  Okładkatwarda
  Ilość stron160
  Wymiary240 x 330 mm
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *