Cudowny Medalik Niepokalanej. Modlitewnik ze srebrnym medalikiem w prezencie

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 649960
19,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

„Dołóżmy wszelkich sił, by Niepokalana przez swój medalik zdobyła świat!”

Św. Maksymilian Maria Kolbe

27 listopada 1830 roku Najświętsza Maryja Panna ukazała się siostrze Katarzynie Labouré i poleciła jej: „Postaraj się o wybicie medalika według tego wzoru. Wszyscy, którzy będą go nosili, dostąpią wielkich łask, szczególnie jeśli będą go nosili na szyi”.

W trudnych chwilach Cudowny Medalik Niepokalanej pomógł wielu osobom. Chorzy, niewierzący, żyjący w beznadziei – zyskali nadzieje i szanse na uzdrowienie.

Najświętsza Maryja Panna stoi na kuli ziemskiej, swą stopą miażdży węża – szatana. Z Jej rąk wychodzą świetliste promienie – symbol łask spływających na osoby, które Ją o to proszą. Wokół Najświętszej Dziewicy znajduje się napis: O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy.

Zapraszamy wszystkich, by przyjąć ten dar Niepokalanej – niech noszenie go z wiarą i czcią będzie wyrazem miłości do naszej niebieskiej Matki! Rozpowszechniajmy Cudowny Medalik, gdyż tak prosiła Niepokalana.

W modlitewniku znajduje się niezwykłe świadectwo głośnego nawrócenia ateisty za sprawą noszenia Medalika, nauka o Niepokalanej św. Maksymiliana Kolbe, mało znana historia wizjonerki z Gietrzwałdu, Sługi Bożej s. Barbary Samulowskiej, szarytki oraz poruszająca historia zawierzenia Matce Bożej od Cudownego Medalika pewnej parafii w Civitavecchia we Włoszech. Oprócz tego modlitewnik zawiera przydatne modlitwy, litanie, nowenny i rozważania.

Do modlitewnika dołączono srebrny Cudowny Medalik w jubilerskim opakowaniu.

Maryja prosiła Katarzynę, aby wybić medalik według tej wizji. S. Katarzyna zawiadomiła o tym spowiednika, o. Aladela, a on nie chcąc sam decydować, poradził się arcybiskupa Paryża. Arcybiskup de Queen orzekł, że nie widzi w tym nic, co sprzeciwiałoby się nauce katolickiej.

30 czerwca 1832 roku wybito 1500 pierwszych medalików. Zbiegło się to z epidemią cholery zbierającej tragiczne niwo w Paryu i okolicach. Większość z pierwszych egzemplarzy trafiło w ręce chorych. Niedługo potem zaczęły lawinowo napływać wiadomości o niezwykłych wydarzeniach, które przypisywano działaniu Niepokalanej.

W roku 1836 arcybiskup Paryża zarządził kanoniczne zbadanie objawień oraz łask, jakie wierni otrzymali przez Medalik Niepokalanej. Raport komisji stwierdził wiarygodność tak objawień, jak i cudów. Wtedy arcybiskup de Quélen wydał oficjalną aprobatę. W tym samym roku poświęcił diecezję paryską Niepokalanemu Poczęciu. Dzięki jego staraniom do Litanii loretańskiej wprowadzono wezwanie: „Królowo bez grzechu pierworodnego poczęta”.

Dziesięć lat po wybiciu pierwszych egzemplarzy Medalik nosiło już około 100 milionów wiernych, choć nadal nic nie wiedziano o objawieniach. Z powodu wielu łask otrzymywanych dzięki noszeniu medalika, zaczęto go wkrótce określać jako Cudowny Medalik.

Fragment

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-996-0
Okładka miękka
Liczba stron 112
Wymiary 120 x 160 mm
Rok wydania 2015