Cybulski. Podwójne salto

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 043507
44,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Brawurowa biografia człowieka który został legendą

BYŁO ICH DWÓCH.

Pierwszego znają wszyscy: największy gwiazdor filmowy epoki, obiekt westchnień tysięcy kobiet, kultowy Maciek Chełmicki w Popiele i diamencie. Ginie pod kołami pociągu dzień po otrzymaniu propozycji zagrania w amerykańskiej telewizji.

Drugiego znali nieliczni: chłopak z nerwicą natręctw i kompleksami na punkcie swojej sylwetki, z marną dykcją i kiepską pamięcią. „Lepiej było zginąć młodym, tak jak Dean, niż doczekać tuszy, oczu jeszcze mniejszych, niż były” - wyznaje krótko przed śmiercią. Jego zmagania z własnym mitem, których ofiarą padają żona i syn, trwają aż do tragicznego końca.

Dorota Karaś z reporterską dociekliwością przygląda się obu obliczom Zbyszka Cybulskiego. Jako pierwsza opisuje dzieciństwo, o którym on sam nie mógł mówić w powojennej Polsce. Odsłania kulisy działalności legendarnego teatrzyku Bim-Bom i powstawania najsłynniejszych filmów tamtej epoki. Przede wszystkim jednak pyta o cenę sławy i o to, co naprawdę zabiło Zbyszka Cybulskiego.

Gustaw Holoubek
„Gdyby z ekranu naszych czasów pozostał wyłącznie on wiedzielibyśmy o nas więcej niż z kronik wydarzeń i uczonych ksiąg”.

DOROTA KARAŚ | dziennikarka gdańskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, współpracuje z „Wysokimi Obcasami” i „Dużym Formatem”, autorka książki Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-4350-7
Okładka twarda
Liczba stron 416
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Dorota Karaś
Rok wydania 2016