Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Czarna księga rewolucji francuskiej

  Producent: Dębogóra
  Kod katalogowy: 640295
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 99,00 zł
  67,35 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 65,89 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Fundamentalne dzieło pod redakcją dominikanina Renauda Escande. Pięćdziesiąt artykułów na temat rewolucji najwybitniejszych autorów francuskich. Wśród nich m.in. Pierre Chaunu, znawca historii XVIII wieku, Stéphane Courtois, redaktor słynnej „Czarnej księgi komunizmu“, Jean Tulard, znawca epoki napoleońskiej, Emmanuel Le Roy Ladurie, Jean Sévillia, Jean-Christian Petitfils i Reynald Secher, autor „Ludobójstwa francusko-francuskiego” o ludobójstwie wandejskim.

  W pierwszym tomie autorzy skupiają się na najważniejszych wydarzeniach związanych z rewolucją.

  W drugim zajmują się ideami rewolucji i kontrrewolucji oraz ich głównymi przedstawicielami.

  Trzeci tom to antologia nie wydawanych wcześniej tekstów ukazujących okrucieństwo oraz antycywilizacyjną i antychrześcijańską rolę rewolucji francuskiej.

  Wszystkie trzy tomy zebrano w jednym woluminie liczącym ponad 1000 stron!

  Rewolucję francuską przedstawiono z reguły jako prawowitą i godną chwały, jako święto braterstwa i dojrzałe dzieło „rozumu”, na które czekały wieki. Tymczasem wydarzenia, które się na nią złożyły, stanowiły jeden z najbardziej krwawych rozdziałów historii, inaugurujący tragiczną serię rewolucji i konfliktów, które naznaczyły historię Europy aż po połowę XX wieku . (…)

  Na pomysł wydania „Czarnej księgi rewolucji francuskiej” wpadliśmy w czasie rozmowy z jednym z autorów tego zbioru. Pomyśleliśmy o zebraniu prac najlepszych specjalistów w jednym dziele, które byłoby jednocześnie „sumą” i „brewiarzem”. Sumą „niedomówień historiografii rewolucyjnej”, zawierającą analizę najważniejszych wydarzeń, jednocześnie budujących i burzących, oraz filozoficznym i politycznym brewiarzem, zawierającym portrety i poglądy przeciwników rewolucji, których perspektywa, bynajmniej nie archaiczna, bardzo przenikliwie pokazała charakter nadchodzących czasów totalitaryzmów i demokracji, Antologia ta wreszcie dokumentuje ślepą przemoc ideologii rewolucyjnej.

  Renaud Escande OP

  Rewolucja francuska była przez ponad sto lat pierwowzorem i punktem odniesienia dla wszystkich, którzy występowali przeciw monarchiom określanym jako „absolutne” oraz dyktaturom i autokracjom w rodzaju tej, jaka istniała w Rosji carskiej.

  Stephane Courtois
  Redaktor „Czarnej księgi komunizmu”

  Encyklopedia wiedzy o rewolucji francuskiej, jej zbrodniach i ofiarach!

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7864-029-5
  Okładkatwarda, obwoluta
  Liczba stron1048
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorRenaud Escande
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *