Damy polskiego imperium. Prawdziwe historie

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 042487
44,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

ŚWIĘTE KRÓLOWE, KTÓRE POKOCHAŁY WŁADZĘ.

GDY ZABRAKŁO DYNASTII, TYLKO ONE MOGŁY ZAPEWNIĆ POLSCE PRZYSZŁOŚĆ

Kontynent pustoszony zarazą, jakiej ludzkość jeszcze nie widziała. Czasy naznaczone upadkiem najpotężniejszych rodów. Epoka potrzebująca prawdziwych bohaterek. Kobiet zdolnych położyć podwaliny nowego polskiego imperium.

Bez Jadwigi nie byłoby królestwa. Gdy męża wygnano z kraju, to na jej barki spadła walka o przetrwanie dynastii. Gdy zaś wróg stanął u bram Wawelu, ona osobiście dowodziła ostatnim bastionem Piastów.

Elżbieta nie zasłaniała się żadnym mężczyzną. Straciła dłoń, broniąc rodziny przed atakiem oszalałego zamachowca. A gdy jej brat umarł, to ona stała się ostatnią nadzieją królestwa. I jedyną w historii Polski kobietą, która nikomu nie oddała choćby krztyny swej władzy.

Jadwiga Andegaweńska po prababce odziedziczyła nie tylko imię, ale też hart ducha. Zrobiono z niej króla, licząc, że będzie bezwolną marionetką. Ale to ona utorowała drogę do polskiej potęgi.

Pokora, pobożność i nieposkromiona ambicja. Przełomowy moment dziejów. I wybitne damy, bez których nie byłoby Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Najnowsza książka autora bestsellerowych Dam złotego wieku i Żelaznych dam.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-4248-7
Okładka twarda
Liczba stron 400
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Kamil Janicki
Rok wydania 2017
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: