Dieta mind. Sposób na długie życie

Producent: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 212022
39,90 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

W ODWIECZNYM DĄŻENIU CZŁOWIEKA DO WYDŁUŻANIA ŻYCIA,

pragnieniu, które często nie pociąga za sobą konkretnych działań i jeszcze bardziej konkretnych zaniechań, tym czego brakuje najbardziej jest wiedza. Czytelna, jasna, pokazująca to, co nam sprzyja, jak i to, co nas zaburza. Po tysiącach lat wielkiego pragnienia, abyśmy wreszcie przestali być głodni, gonitwach z lukami i dzidami za dzikim zwierzem oraz modlitwach o deszcz i łagodne zimy, ludzkość osiągnęła to, co było tylko marzeniem - przestaliśmy być głodni, otacza nas morze jedzenia i ocean żywnościowej obfitości. Jednak dotychczasowe marzenie okazało się być także wielką pułapką - jedną z najpoważniejszych chorób współczesności jest otyłość, a obżarstwo wpisano na listę kluczowych uzależnień behawioralnych. Mając róg żywnościowej obfitości potrzebujemy... diety, zrównoważonej, bogatej w to, co sprzyja naszemu zdrowiu.


"Książka Mikołaja Choroszyńskiego trafia celnie w tę potrzebę i to oczekiwanie. Jest nie tylko profesjonalna z perspektywy naszej wiedzy o odżywianiu, zdrowym żywieniu, ale także porywająca i ciekawa, atrakcyjna, a jednocześnie przekonująca. Propozycje młodego autora - jak i co jeść - są osiągalne w przeciętnej polskiej rodzinie, a poprzez formułę książki dostarczają Czytelnikowi nie tylko kulinarnych przepisów, ale także (a może przede wszystkim) rzetelnej wiedzy o naszym zdrowiu, wpływie poszczególnych mikroelementów, witamin i komponentów na pracę całego organizmu człowieka. To wiedza, która - tak sądzę i życzę - zburzy wiele mitów i domowych przekonań.

Czytelnikom życzę podwójnie smacznego, gdyż lektura stanowi nie tylko ucztę kulinarną, ale i intelektualną."

dr hab. prof. ndzw. Mariusz Z. Jędrzejko
Centrum Profilaktyki Społecznej www.cps.edu.pl


"NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO, BY ZACZĄĆ ŻYĆ ZDROWO. Fascynująca pozycja dla wszystkich, książka napisana przez Mikołaja Choroszyńskiego w prosty sposób przedstawia dietę, która nie tylko wydłuża życie, ale i je uprzyjemnia. Autor odnosi się w niej do kultury śródziemnomorskiej słynącej z dobrej kuchni oraz jeszcze lepszego wina! Przekonująco i z humorem zachęca do wejścia na drogę prowadzącą do osiągnięcia życiowej równowagi fizycznej i psychicznej. Polecam do czytania przy kieliszku szlachetnego wina."

Robert Mielżyński, enolog, podróżnik i pasjonat wina

Specyfikacja
ISBN 978-83-8021-202-2
Okładka miękka
Liczba stron 256
Wymiary 160 x 220 mm
Autor Mikołaj Choroszyński
Rok wydania 2017