Drewniane świątynie w Polsce

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 645818
24,90 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Kościoły i cerkwie na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO

Album przedstawia najpiękniejsze sakralne zabytki architektury drewnianej w Polsce - kościoły i cerkwie znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Drewniane budownictwo sakralne zalicza się do najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów krajobrazu południowo-wschodniej Polski. W 2003 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zostało wpisanych 6 gotyckich kościołów południowej Małopolski, a w 2013 r. uwzględniono 16 zabytkowych cerkwi, z których 8 znajduje się w obecnych granicach Polski, a pozostałe 8 na Ukrainie.

Album prezentuje wszystkie 14 świątyń na terenie Polski, które znalazły się na tej prestiżowej liście: kościoły w Binarowej, Bliznem, Dębnie, Haczowie, Lipnicy Murowanej i Sękowej oraz 8 cerkwi - w Brunarach, Chotyńcu. Kwiatoniu, Owczarach, Powroźniku, Badrużu, Smolniku, Turzańsku. Te perły drewnianej architektury zostały szczegółowo opisane pod kątem historycznym i artystycznym oraz obficie zilustrowane fotografiami oddającymi aktualny wygląd tych wyjątkowych zabytków.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-581-8
Okładka twarda
Liczba stron 96
Wymiary 210 x 300 mm
Autor Monika Karolczuk
Autor ks. Zbigniew Pytel
Rok wydania 2016