Drzewa, krzewy i inne rośliny wokół nas

Producent: Dragon
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 876175
39,95 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Drzewa i krzewy należą do grupy roślin wieloletnich o zdrewniałych pędach. Ich specyficzna budowa sprawia, że mogą osiągać potężne rozmiary i utrzymywać znaczną masę liści, kwiatów czy owoców. Główną cechą odróżniającą drzewa od krzewów jest wykształcenie przez te pierwsze pnia. Krzewy rozgałęziają się natomiast od samej podstawy. Powoduje to, że zwykle są znacznie niższe od drzew, a ich cechą charakterystyczną jest obecność większej liczby gałęzi podobnej wielkości.

Działalność człowieka doprowadziła do drastycznego zmniejszenia powierzchni leśnej oraz zmiany składu gatunkowego zespołów leśnych i krzewiastych. Obecnie człowiek wprowadza (świadomie bądź nie) szereg gatunków obcych, które coraz agresywniej wkraczają w naturalne środowiska. Długotrwałe i postępujące zmiany sprawiły, że niektóre gatunki znalazły się u nas na skraju zagłady. Ich dalsze przetrwanie zależy jedynie od powodzenia podjętych działań ochronnych.

W książce opisano niemal wszystkie dziko rosnące w Polsce gatunki drzew i krzewów oraz niektóre gatunki egzotyczne sadzone jako rośliny ozdobne. Zdjęcia oraz szczegółowe informacje pozwalają na rozpoznanie ich w środowisku. Oprócz opisu cech każdego gatunku w albumie zamieszczono: zdjęcia pokroju rośliny, zdjęcia liści, charakterystykę typowych siedlisk, a także zaskakujące ciekawostki.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7887-617-5
Okładka twarda
Liczba stron 112
Wymiary 240 x 340 mm
Autor praca zbiorowa
Rok wydania 2018
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: