Dwudziestolecie od kuchni. Kulinarna historia przedwojennej Polski

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 042340
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Mężczyźni pomogli im odzyskać dla Polski niepodległość. Ale to one zapewniły Rzeczpospolitej przetrwanie

Kraj wyniszczony wojną, jakiej świat jeszcze nie widział. Miliony rodzin żyjące w skrajnej biedzie. Galopujące ceny, fałszerze żywności i oszuści żerujący na ludzkiej krzywdzie. Poznaj odarte z kłamstw i mitów oblicze niepodległej Polski. II Rzeczpospolita też była polem walki, a nowym frontem okazały się kuchnie, spiżarnie i miejskie targi.

Aleksandra Zaprutko-Janicka, autorka bestsellerowej Okupacji od kuchni, zabiera czytelników w czasy szokujących kontrastów. Arystokratyczne rauty zestawia z wielkim kryzysem, zmuszającym wiejskie rodziny do żywienia się trawą i korą. Pisze o niesamowitym postępie technicznym, który na zawsze odmienił życie gospodyń. Ale też o emancypacji polskich kobiet, które nie chciały, by dłużej mówiono im, że całe życie mają spędzić przy garach. Pokazuje niezwykłą zaradność, oszczędność i przedsiębiorczość naszych prababć. Zdradza tajniki dawnej gastronomii, wyjaśnia, czym był Street food 80 lat temu i jak kobiety łączyły pracę zawodową z opieką nad domem i dziećmi.

Dwudziestolecie od kuchni to coś więcej niż książka o kulinarnych dziejach naszego kraju. To również zbiór wciąż aktualnych porad oraz dowód na to, że historia przedwojennej Polski nie należy wyłącznic do mężczyzn.

Aleksandra Zaprutko-Janicka historyczka i publicystka. Współzałożycielka portalu „Ciekawostki historyczne.pl”.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-4234-0
Okładka twarda
Liczba stron 302
Wymiary 150 x 220 mm
Autor Aleksandra Zaprutko-Janicka
Rok wydania 2017
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: