Dzieci duchy. Ofiary represji Himmlera

Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 651982
45,00 zł
31,75 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

20 lipca 1944 roku - przewrót w Paryżu początkowo przebiega zgodnie z planem; załamuje się, gdy nadchodzi wiadomość, że Hitler przeżył zamach. Po kilku dniach Casar von Hofacker, motor działań paryskich spiskowców, zostaje aresztowany. Wkrótce Gestapo zabiera jego żonę Lotte i dwoje najstarszych dzieci, dla których zaczyna się wielomiesięczna tułaczka po więzieniach i obozach koncentracyjnych. Troje młodszych zostaje wywiezionych do hitlerowskiego domu dziecka i pozbawionych nazwisk oraz tożsamości. Nikt nie ma prawa się dowiedzieć, kim naprawdę są - to „dzieci duchy".

Valerie Riedesel z dużą dozą empatii prezentuje i interpretuje nowe źródła oraz nieznane dotąd listy członków swojej rodziny. Udaje jej się plastycznie ukazać cierpienie osób, które jako małżonkowie, dzieci i wnukowie przeciwników reżimu stały się ofiarami prześladowania ze strony Trzeciej Rzeszy.

Valerie Riedesel, baronowa Eisenbach, jest wnuczką Casara von Hofackera. Studiowała historię na uniwersytecie w Strasburgu i na Sorbonie, a następnie ukończyła szkołę dziennikarstwa Axel Springer Akademie. Pracowała m.in. jako redaktor we „Frankfurter Allgemeine Zeitung". Obecnie wraz mężem mieszka na Rugii. Mają pięcioro dzieci.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8065-198-2
Okładka twarda
Liczba stron 350
Wymiary 150 x 220 mm
Autor Valerie Reidesel
Rok wydania 2018