Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Dzieci duchy. Ofiary represji Himmlera

  Kod katalogowy: 651982
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 45,00 zł
  31,75 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 31,75 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  20 lipca 1944 roku - przewrót w Paryżu początkowo przebiega zgodnie z planem; załamuje się, gdy nadchodzi wiadomość, że Hitler przeżył zamach. Po kilku dniach Casar von Hofacker, motor działań paryskich spiskowców, zostaje aresztowany. Wkrótce Gestapo zabiera jego żonę Lotte i dwoje najstarszych dzieci, dla których zaczyna się wielomiesięczna tułaczka po więzieniach i obozach koncentracyjnych. Troje młodszych zostaje wywiezionych do hitlerowskiego domu dziecka i pozbawionych nazwisk oraz tożsamości. Nikt nie ma prawa się dowiedzieć, kim naprawdę są - to „dzieci duchy".

  Valerie Riedesel z dużą dozą empatii prezentuje i interpretuje nowe źródła oraz nieznane dotąd listy członków swojej rodziny. Udaje jej się plastycznie ukazać cierpienie osób, które jako małżonkowie, dzieci i wnukowie przeciwników reżimu stały się ofiarami prześladowania ze strony Trzeciej Rzeszy.

  Valerie Riedesel, baronowa Eisenbach, jest wnuczką Casara von Hofackera. Studiowała historię na uniwersytecie w Strasburgu i na Sorbonie, a następnie ukończyła szkołę dziennikarstwa Axel Springer Akademie. Pracowała m.in. jako redaktor we „Frankfurter Allgemeine Zeitung". Obecnie wraz mężem mieszka na Rugii. Mają pięcioro dzieci.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8065-198-2
  Okładkatwarda
  Liczba stron350
  Wymiary150 x 220 mm
  AutorValerie Reidesel
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *