Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 054817
46,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Czy można być fanatycznym nazistą i troskliwym ojcem?

Josef Mengele na obozowej rampie decyduje o śmierci setek tysięcy Żydów. Jednocześnie przeżywa z żoną drugi miesiąc miodowy w Auschwitz.

Hans Frank nadzoruje trwającą w Polsce rzeź. Wieczorami jest troskliwym ojcem i godzinami ćwiczy z synem grę na pianinie.
Hermann Goring z zimną krwią wydaje rozkazy bombardowania miast. Osadzony w norymberskiej celi pisze pełne miłości listy do córeczki.

Jak to jest być dzieckiem zbrodniarza, który przyczynił się do śmierci milionów ludzi? Jak żyć z nazwiskiem, które jest synonimem największego zła? Czy można kochać kata?

Dzieci czołowych nazistów po raz pierwszy opowiadają o swoich ojcach. Jedne potępiają ich zbrodniczą działalność i fanatyczne oddanie Hitlerowi, inne próbują ich usprawiedliwiać. Kochają i nienawidzą jednocześnie. Czułość miesza się w nich z odrazą. Wiedza o zbrodniach, których dopuścili się ojcowie, przesłania dzieciom sielankowe wspomnienia najwcześniejszych lat. Czy to możliwe, że dostrzegają człowieczeństwo w tych, w których my widzimy okrutnych sadystów?

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5481-7
Okładka twarda
Liczba stron 352
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Gerald Posner
Rok wydania 2019