Dziewczyny sprawiedliwe. Polski, które ratowały Żydów

Producent: Znak
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 057665
46,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

„Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat"

„Ja chcę żyć" słyszy Łucja od swojej najlepszej przyjaciółki Beli. Narażając własne życie, wyprowadza dziewczynę z getta.

Trójka żydowskich uciekinierów przemierza Generalne Gubernatorstwo w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Ich przewodnikiem jest mała Wanda.

W domu Ireny pod nosem gestapowców ukrywa się na stryszku trzyosobowa żydowska rodzina. Przez osiem miesięcy Żydzi kulę się w mikroskopijnym pomieszczeniu.

Nie musiały się wychylać. Mogły dość spokojnie przeżyć wojnę w rodzinnych domach. Nie mogły jednak patrzeć na to, jak niemieccy okupanci traktują Żydów - polują na nich, zamykają w gettach, wysyłają do obozów koncentracyjnych na pewną śmierć. Prześladują ich znajomych, sąsiadów, przyjaciół. Niewinnych ludzi, którzy według nazistowskiej ideologii stracili prawo do egzystencji.
Nie pozostały obojętne na cierpienie bliźnich. Podjęły walkę z Hitlerem uzbrojone w silną wolę i determinację. Nie zawahały się pomóc, mimo że ryzykowały życiem swoim i swoich najbliższych. Zwyciężyły. Zdały egzamin z człowieczeństwa. Dziewczyny, które zrobiły to, co uznały za słuszne.

Anna Herbich (rocznik 1986) - dziennikarka, autorka Dziewczyn z Powstania, Dziewczyn z Syberii, Dziewczyn z Solidarności i Dziewczyn z Wołynia. Jest członkiem zarządu fundacji Rodacy '37.

Seria „Prawdziwe historie”.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5766-5
Okładka twarda
Liczba stron 352
Wymiary 160 x 230 mm
Autor Anna Herbich
Rok wydania 2019