Dziewczyny z Solidarności

Producent: Znak
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 034642
44,90 zł
26,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Nowa książka autorki bestsellerów „Dziewczyny z Powstania” i „Dziewczyny z Syberii”

Mówili im: „kobiety, nie przeszkadzajcie nam, to my walczymy o Polskę!”. Nie posłuchały. Dla wolności gotowe były zaryzykować wszystko.

Jadwiga była ścigana listem gończym przez osiem lat. Zmieniała tożsamość, zacierała ślady. Ubecy tylko czekali na jej potknięcie.

Beata miała zdawać maturę, ale za „bibułę" trafiła do więzienia. Po latach to jej oprawczyni otrzyma z rąk prezydenta order za „wybitne zasługi".

Joanna w oknie celi wywiesiła biały ręcznik. Napisała na nim czerwoną szminką: „Solidarność". Straszyli: współpracujesz z nami albo zamkniemy ci syna. Siedemnastolatek został najmłodszym więźniem stanu wojennego.

Należały do legendarnej Solidarności i chciały lepszej Polski dla swoich dzieci. Produkowały i kolportowały „bibułę", strajkowały, chodziły na demonstracje. Wyrzucano je z pracy, podsłuchiwano, bito i aresztowano. Grożono im odebraniem dzieci. Zostawały bez środków do życia.

Nie musiały się wychylać. Podjęły decyzję. Rzuciły wyzwanie władzy.

Czy zdobylibyśmy się na podobną odwagę jak nasze mamy i babcie?

Anna Herbich (rocznik 1986) - dziennikarka, autorka „Dziewczyn z Powstania” i „Dziewczyn z Syberii”. Jest członkiem zarządu fundacji Rodacy '37.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-3464-2
Okładka twarda
Liczba stron 368
Wymiary 150 x 220 mm
Autor Anna Herbich
Rok wydania 2016