-40%

Garota. Jak zabiłem Piotra Jaroszewicza

Special Price 14,90 zł   Normalna cena 24,90 zł Oszczędzasz 9 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-63865-86-3
Numer katalogowy 865863
Wymiary 140 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 120
Rok wydania 2018

1 września 1992 roku Polskę obiegła wstrząsająca wiadomość - Piotr Jaroszewicz, premier PRL-u, został zamordowany we własnej willi. Zbrodnia ta była tym bardziej zaskakująca, że dokonano jej już w demokratyzującej się Polsce. Sprawca nie został zidentyfikowany, a sprawa z czasem ucichła.
Wiele lat później Henryk Skwarczyński, mieszkający w USA pisarz, będąc w Arizonie, otrzymuje propozycję spotkania człowieka, który twierdził, że zabił Piotra i Alicję Jaroszewiczów. Informacje przedstawione przez rozmówcę zmuszają sceptycznie nastawionego pisarza do zrewidowania swoich poglądów. Nasuwają się bowiem pytania:
Kto zabił Piotra Jaroszewicza?
Jaką rolę odegrał w tym Wojciech Jaruzelski?
Czym lub kim były matrioszki?
Jak w rzeczywistości przebiegła Polska transformacja ustrojowa?

Zabiłem Piotra Jaroszewicza to historia spotkania z domniemanym zabójcę napisana w konwencji politycznego thrillera. Jest to lektura ważna i szokująca. To zapis rozmowy przedstawicieli różnych światów. Henryk Skwarczyński to uchodźca polityczny, korespondent Radia Wolna Europa i Głosu Ameryki, który aktywnie uczestniczył w obaleniu komunizmu. N.N. to agent SB, który utrwalał system komunistyczny. To rozmowa ludzi, którzy znajdowali się po dwóch stronach barykady, a teraz - paradoksalnie - odkrywają wspólną prawdę. Prawda ta jest niewygodna dla wielu prominentów w kraju, dlatego nie jest ujawniana. Nie znajdziemy jej też w szkolnych podręcznikach. Dlatego tę książkę trzeba przeczytać!

Hanna Mierzejewska, posłanka IV kadencji Sejmu z ramienia PiS-u

Henryk Skwarczyński ur. w 1952 w Felicjanowie. Pisarz od lat mieszka w USA. W Polsce ukazała się m.in. jego Uczta Głupców i rodzaj autobiografii pod ironicznym tytułem Szlachcic z Koluszek w Ameryce. Autor mieszka z żoną, poetką Egle Juodvalke, na przedmieściach Chicago w La Grange.

Inni klienci kupili również