Szukaj
Wszystkie kategorie
    Menu Close

    Gender – światowa norma polityczna i kulturowa

    Kod katalogowy: 576286
    Dostępność: BRAK NA STANIE
    17,00 zł
    Sprawdź warunki darmowej dostawy »
    Wysyłka do
    *
    *
    Shipping Method
    Sposób wysyłki
    Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
    Cena
    No shipping options

    Według ideologii gender nie istnieje ontologiczno różnica między mężczyzną a kobietą. Męska czy żeńska tożsamość nie są wpisane w naturę, w rzeczywistość, ale są jedynie przypisane kulturze, są wynikiem konstrukcji społecznej, rolą, jaką odgrywają jednostki, spełniając zadania i funkcje społeczne. Jej teoretycy twierdzą, że gender jest ideologią performatywną, a różnice mężczyzna - kobieta są jedynie normatywnymi uwarunkowaniami, kulturowymi stereotypami i społecznymi konstrukcjami, które należy zdekonstruować, aby osiągnąć równość między mężczyzną i kobietą.

    Mamy do czynienia z rewolucją, próbującą odwrócić porządek stworzenia mężczyzny i kobiety, zaplanowany od początku przez Boga w Jego planie wiecznej miłości. Ta prowadzona przez Zachód rewolucja postępuje z niezwykłą przebiegłością, niemal całkowicie poza debatą publiczną. Jej konsekwencje są bardzo poważne - dotyczą bowiem nie tylko nauk medycznych, humanistycznych i społecznych; jej niszczące skutki mogą z coraz większą oczywistością objawiać się w konkretnym życiu pojedynczych osób i społeczeństw, do których należymy.

    Kard. Robert Sarah

    Marguerite A. Peeters od 1994 roku śledzi polityczny, kulturowy i etyczny rozwój globalnego zarządzania. Jest autorką kilkuset raportów dotyczących tej tematyki oraz książki Globalizacja zachodniej rewolucji kulturowej. Konsultantka Papieskiej Rady ds. Kultury.

    Kardynał Robert Sarah jest od roku 2010 przewodniczącym Papieskiej Rady Cor Unum. W latach 2001-2010 był sekretarzem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, a od 1979 do 2001 arcybiskupem Konakry.

    Arcybiskup Henryk Hoser SAC od 2008 roku jest biskupem warszowsko-praskim. Przewodniczący Zespołu Ekspertów ds. Bioetycznych KER Przez 21 lat pracował w Rwandzie jako misjonarz i lekarz. W latach 2005-2008 był sekretarzem pomocniczym Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.

    Ksiądz prof. Tadeusz Guz od 2003 roku jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym KUL Jana Pawła II, a także kierownikiem katedry Filozofii Prawa na Wydziale Zamiejscowym Nauk Prawnych i Ekonomicznych KUL w Tomaszowie Lubelskim, gdzie był dziekanem wydziału. Prowadzi systematyczne badania nad filozofią nowożytną i współczesną, w tym nad genderyzmem.

    Specyfikacja
    ISBN978-837257-628-6
    Okładkamiękka
    Liczba stron200
    Wymiary140 x 200 mm
    AutorMarguerite A. Peeters
    Rok wydania2013
    0.0 0
    Napisz własną recenzję produktu Zamknij
    • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
    *
    *
    • Zły
    • Doskonały
    *
    *
    *