Helenka poszła do Nieba

Producent: Rafael
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 889331
24,90 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Helenka Kmieć - postać absolutnie wyjątkowa, porywająca, a przy tym zmuszająca do głębokiej refleksji. Wykorzystała swoją młodość, energię i zapał najlepiej, jak tylko się da: postanowiła służyć innym ludziom i Bogu. Wyruszyła na misję do Boliwii, by jako wolontariuszka pomagać siostrom służebniczkom dębickim w prowadzonej przez nie ochronce dla dzieci w Cochabamba.

24 stycznia 2017 roku została zamordowana. Pierwszy w rodzinie o jej śmierci dowiedział się wujek - ks. bp Jan Zając. „Helenka poszła do Nieba” - z tymi słowami stanął w drzwiach rodzinnego domu wolontariuszki.

Prezentowana książka jest zbiorem świadectw osób, które znały Helenkę w realiach jej codziennego życia. Sądzę, że warto się przy nich zatrzymać, bo świętym nie zostaje się po śmierci, lecz jest się nim za życia. Kościół - po dokładnym zbadaniu życia kandydatów na ołtarze - wydaje tylko ostateczny werdykt, że danej postaci przysługuje ten tytuł. Ważne jest, że apostolska posługa Helenki trwa nadal, a jej życie oddane Bogu i ludziom może być także cenną inspiracją do odważnego pójścia drogą Ewangelii, która nie ma granic.

Specyfikacja
ISBN 978-83-65889-33-1
Okładka miękka
Liczba stron 128
Wymiary 140 x 200 mm
Rok wydania 2017