Historia przyznała nam rację. Joanna i Andrzej Gwiazdowie

Producent: Fronda
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 790018
34,90 zł
13,96 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Joanna i Andrzej Gwiazdowie - bohaterowie Sierpnia '80 i współtwórcy „Solidarności" - w fascynującej rozmowie z Agnieszką Niewińską i Remigiuszem Okraską!

Osobiste świadectwo dwojga osób, którzy nigdy nie szli na dwuznaczne kompromisy, lecz od lat głoszą prawdę, o której inni boją się mówić. Systematycznie wymazywani ze zbiorowej pamięci, wciąż pozostają wierni - sobie i Polsce. Historia po latach przyznała im rację...

W Krakowie entuzjastyczny tłum niósł Wałęsę na rękach, by jak Kościuszko, złożył przysięgę na rynku. Do dzisiaj zachowały się zdjęcia z tego wielkiego, narodowego wydarzenia. Dzięki nim udało się zidentyfikować osoby niosące Wałęsę. Wszyscy okazali się TW.

Fragment książki

„W żadnej innej książce wspomnieniowej nie znajdziemy tylu informacji na temat ludzi zasłużonych w walce o wolną Polskę, a konsekwentnie rugowanych ze zbiorowej świadomości. Po latach prezentowania przez środowiska Jacka Kuronia i Adama Michnika jedynie słusznej wersji dziejów oporu w PRL, dziś za sprawą Joanny i Andrzeja Gwiazdów odkrywamy na nowo tę fascynującą historię".

Sławomir Cenckiewicz

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-001-8
Okładka miękka
Liczba stron 264
Wymiary 140 x 220 mm
Autor Remigiusz Okraska
Autor Agnieszka Niewińska
Autor Joanna Gwiazda
Autor Andrzej Gwiazda
Rok wydania 2015
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: