-50%

Historia świata. 1000 lat dziejów

Special Price 99,00 zł   Normalna cena 199,95 zł Oszczędzasz 100 zł
Najniższa cena z 30 dni: 99,00 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7887-862-9
Numer katalogowy 878629
Wymiary 240 x 340 mm
Okładka twarda
Ilość stron 592
Rok wydania 2018

Historia świata przedstawia ewolucję życia człowieka w ciągu ostatniego tysiąclecia oraz przybliża zmiany, jakie dokonały się w tym czasie.

W roku 1000 większość osób żyła na obszarach wiejskich. Miasta były małe i zazwyczaj budowano je w pobliżu katedr lub zamków. Przemieszczano się głównie konno lub powozami. Kształcenie, prowadzone w kościele, ograniczało się do bogatych chłopców. Wolność osobista podlegała ścisłym ograniczeniom, a role życiowe poszczególnych osób określała ich pozycja w społeczeństwie. Dzisiejszy świat to zupełnie inne miejsce. Jak doszło do tych zmian? Historia świata snuje opowieść o podbojach, wynalazkach, odkryciach oraz niezwykłych ludziach odgrywających kluczową rolę we wszystkich tych wydarzeniach, które doprowadziły ludzkość do miejsca, w którym obecnie się znajdujemy. Jest to historia żywa i ekscytująca, pełna epizodów równie dramatycznych, co dzisiejsze nagłówki gazet, z ilustracjami i mapami przybliżającymi najbardziej odlegle wydarzenia.

Historia świata, obejmująca ostatnie tysiąclecie dziejów cywilizacji, została podzielona na rozdziały poświęcone poszczególnym okresom historycznym. W każdym z nich można znaleźć cztery nurty:

Kamienie milowe: politycy, władcy, wynalazki,wojny, zamachy, katastrofy, koronacje, abdykacje.

Kultura:malarstwo, literatura, muzyka, taniec, architektura, teatr, film.

Nauka i technika: wynalazki, odkrycia, fizyka, chemia, medycyna, geologia, antropologia, astronomia.

Styl życia: moda, rozrywka, rekreacja, sport, edukacja, osobliwości i ciekawostki.

Kalendarium umożliwia szybkie porównanie stopnia rozwoju poszczególnych regionów świata w danym okresie.

W książce można znaleźć informacje na temat najważniejszych wydarzeń historycznych, takich jak wojna stuletnia pomiędzy Francjią a Anglią, podróże Vasco da Gamy, Krzysztofa Kolumba i innych odkrywców: lądowe podróże badawcze, wojny napoleońskie, rozwój rolnictwa, kampanie obu wojen światowych, rozpad ZSRR oraz historię Polski.