Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Ikona Nie zatrzymuj Mnie - Noli me tangere

  Producent: San Gabriele
  Kod katalogowy: 165866
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  34,60 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,60 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Nie zatrzymuj Mnie - Noli me tangere. Autor nieznany, Kreta XVI w.

  Domowa kolekcja najpiękniejszych ikon.

  Kolekcja znakomicie wykonanych reprodukcji sześciu wspaniałych ikon. Oryginalność ikon nie zawiera się jedynie w artystycznym wyrazie. Według tradycji ikona jest miejscem, gdzie Bóg jest obecny i dostępny, jest sposobem, by „dotknąć poły Jego płaszcza”. W kolejnych numerach katalogu prezentować będziemy jedną ikonę z kolekcji, do każdej dołączymy broszurę, która przedstawi jej historię, wyjaśni szczegółowo symbolikę i pozwoli poprzez kontemplację dzieła zbliżać się do Boga.

  Ikona jedynej nadziei, ikona Zmartwychwstania! Obrazuje wydarzenie, kiedy to w poranek wielkanocny Maria Magdalena przeżyła spotkanie ze zmartwychwstałym Chrystusem. Zmartwychwstały Pan wypowiedział do niej słowa: „Nic zatrzymuj mnie” (łac. Noli me tangcre) i polecił, by udała się do Jego braci powiedzieć im, że On wstępuje do Ojca.

  Kontemplowana przez nas pozwoli odkryć głębię centralnej prawdy naszej wiary, prawdy o zmartwychwstaniu Chrystusa. Chrystus ma moc przemienić każdy grób naszego życia w miejsce zwycięstwa.

  Każdy z nas może być jak Maria Magdalena, która w swoim cierpieniu poszukiwała martwego Chrystusa, a odnalazła Go żywego. Skoro Chrystus zmartwychwstał, nic ma w naszym życiu sytuacji bez wyjścia, trudności nic do pokonania. Wyciągnięte w modlitwie dłonie - jak u Marii Magdaleny - by Go dotknąć, nigdy nic pozostaną puste.

  Dużą część kompozycji obrazu zajmuje schodkowata skała z wyodrębnionym grobem, w którym leżą chusty wcześniej okrywające martwe ciało Pana. W centrum namalowane jest drzewo, symbolicznie nawiązujące do drzewa krzyża, na którym Zbawiciel oddał za nas życie, odnosząc zwycięstwo nad śmiercią wieczną. Ubogi pejzaż - ogród z delikatnymi roślinkami w kolorze zieleni, symbolizuje prawdę, że tam, gdzie jest obecny zmartwychwstały Jezus, pojawia się życie. Pozostaje on w kontraście z grobową skalą, gdzie życic zamarło.

  Głowy postaci okalają złociste nimby. W nimb Pana wpisany jest krzyż oraz greckie litery oznaczające Jego wieczne panowanie: „Ten, Który jest”. W ręku Chrystus trzyma zwój Pisma: w Nim Słowo Boże wypełniło się. Odziany w czerwoną tunikę oznaczającą zwycięstwo zmartwychwstania, nosi na swym ciele ślady krzyżowej męki.

  Reprodukcja wykonana na drewnie. Wymiary to: 15x21x1,5 cm. Boki złocone, każda ikona owinięta materiałem ze złotej satyny. Wraz z ikoną otrzymają Państwo broszurę, która przedstawi historię ikony, wyjaśni szczegółowo symbolikę i pozwoli poprzez kontemplację dzieła zbliżyć się do Boga.

  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *