Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Ikona Św. Michał Archanioł

  Producent: San Gabriele
  Kod katalogowy: 168256
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  34,60 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,60 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Ikona Św. Michał Archanioł autor: mnich ze Świętej Góry Athos, koniec XX w.

  Domowa kolekcja najpiękniejszych ikon.
  Wyjątkowa okazja, by w Państwa domu znalazła się kolekcja znakomicie wykonanych reprodukcji sześciu wspaniałych ikon. Oryginalność ikon nie zawiera się jedynie w artystycznym wyrazie. Według tradycji ikona jest miejscem, gdzie Bóg jest obecny i dostępny, jest okazją, by „dotknąć poły jego płaszcza". W kolejnych numerach katalogu prezentować będziemy jedną ikonę z kolekcji. Do każdej ikony z kolekcji dołączymy broszurę, która przedstawi jej historię, wyjaśni szczegółowo symbolikę i pozwoli poprzez kontemplację dzieła zbliżać się do Boga.

  Ikona wzorowana na bizantyjskich przedstawieniach św. Michała została napisana na świętej Górze Athos przez mnicha prawosławnego monasteru pod koniec XX wieku.

  Obrazuje św. Michała jako młodzieńca pełnego wewnętrznego pokoju, z lekkim uśmiechem, obdarzonego nieziemską urodą. Włosy na jego głowic ułożone w delikatne loki spięte są opaską - diademem oznaczającym władzę książęcą nad zastępami nieba. Końce opaski widoczne są na złotej aureoli. Lewe ramię archanioła opada łagodnie wzdłuż ciała i jest okryte fałdami płaszcza. Podtrzymuje długą laskę - znak funkcji na dworze niebieskim.

  Dłoń skierowana jest w dół, wskazując na stopy, którymi szatan został podeptany. Prawa ręka dotyka laski, ale dłoń pokazuje na zasiadającego na tronie, pełnego wspaniałości Króla królów, do którego należy władza.

  Złote skrzydła oraz złocista poświata na jego płaszczu, pas na prawym rękawic tuniki wskazują na niebiańskie pochodzenie Księcia Niebieskich Zastępów. Niebieski kolor stanowi nic tylko tło, lecz odbija się również w szatach wierzchnich Michała. Biała tunika wskazuje na anielską czystość.

  Cała postawa wyraża gotowość do służby. Dostojny, ale też bardzo uniżony, lekko pochylony Michał Archanioł emanuje pokojem, a jednocześnie jest jakby w ruchu. Stopy obute są w delikatne sandały także świadczące o gotowości do służenia. Archanioł stoi na pasie zieleni symbolizującym ziemię. Przedstawienie to wyraża prawdę, iż jest on bytem niebieskim, ale jednocześnie obecnym na ziemi, aby służyć człowiekowi i walczyć o niego.

  Reprodukcja wykonana na drewnie. Wymiary to: 12x23x1,5 cm. Boki złocone, każda ikona owinięta materiałem ze złotej satyny. Wraz z ikoną otrzymają Państwo broszurę, która przedstawi historię ikony, wyjaśni szczegółowo symbolikę i pozwoli poprzez kontemplację dzieła zbliżyć się do Boga.

  Specyfikacja
  Wymiary120 x 230 mm
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *