Iskra. Drogi do wolności

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 053612
36,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Jedna rodzina. Trzy siostry. Wspólne marzenie

Lato 1914. Siostry Biernackie wracają z Lanckorony do Krakowa. W powietrzu wiszą zmiany, mówi się o wojnie. Tymczasem Lala nie może przestać fantazjować o przystojnym lotniku Ludwigu, Marynia nieustannie myśli o Szymonie, a Alina udziela lekcji polskiego tajemniczemu Austriakowi. Jeszcze nie wie, że ten człowiek sprawi, iż ustalony w ich rodzinie porządek runie jak domek z kart.

Nadchodzi czas, by siostry wzięły sprawy we własne ręce i zmierzyły się z nękającymi rodzinę demonami przeszłości.

W cyklu „Drogi do wolności” historia odzyskiwania przez Polskę niepodległości przenika się z opowieścią o wzlotach i upadkach, sukcesach i rozczarowaniach, radościach i dramatach kilku pokoleń kobiet. Losy bohaterów śledzić będzie można również w serialu TVP Drogi wolności.

Wielka historia i wielkie uczucia. Po przeczytaniu Iskry nie mam już żadnych wątpliwości - bez kobiet nie byłoby Polski. Dawno się tak nie wzruszyłam. Jestem pewna, że wszystkie czytelniczki będą zachwycone.

Anna Herbich,
autorka Dziewczyn z Powstania


Stanisław Krzemiński - siedemdziesięcioletni debiutant, współautor sukcesu seriali „Plebania” i „Londyńczycy”. Impulsem do stworzenia historii rodziny Biernackich było dla niego odnalezienie zapisków, które przez ćwierć wieku prowadziła jego matka.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5361-2
Okładka miękka
Liczba stron 448
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Stanisław Krzemiński
Rok wydania 2018