Ja nie leczę, ja uzdrawiam. Prawdziwa twarz polskich bioenergoterapeutów

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 155525
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Ta książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Spodziewałem się wybielenia szarlataństw medycznych, tymczasem reportaż okazał się rzetelny i z uznaniem spojrzałem na pracę autorki. Daje obiektywny obraz uzdrawiaczy, którzy wykorzystuję ludzką ufność, a nawet potrafią perfidnie ryzykować życie swoich pacjentów.

prof. dr hab. n. med. Janusz H. Skalski

Rocznie umiera kilka tysięcy chorych na nowotwór - bo przerwali leczenie za namową uzdrowicieli. Dlaczego niektórzy tak bardzo im ufają? Co sprawia, że zawierzają swoje życie komuś, kto uzdrawia przez telefon? Albo leczy raka witaminami?

Choć oficjalnie polegamy tylko na medycynie konwencjonalnej, na spotkaniach z bioenergoterapeutami gromadzą się tłumy. Dla niektórych jest to jednorazowa przygoda, inni jeżdżą na nie regularnie przez kilkanaście lat...

W Polsce zarejestrowanych jest ponad sto tysięcy uzdrowicieli. Żadna nisza, biznes jak każdy. Kilka tytułów prasowych, profesjonalne strony internetowe, kursy i sklepy z gadżetami.

Katarzyna Janiszewska dociera do pacjentów i ich uzdrowicieli. Rozmawia z etykami, duchownymi oraz lekarzami. Przygląda się mechanizmom stojącym za przemysłem uzdrowień.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7515-552-5
Okładka miękka
Liczba stron 406
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Katarzyna Janiszewska
Rok wydania 2019