Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Jasełka. Boże Narodzenie

  Producent: Rafael
  Kod katalogowy: 043168
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  17,83 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 17,83 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Jasełka - gotowy materiał do wystawienia przestawienia o Bożym Narodzeniu - zostały przeznaczone dla dzieci z grup przedszkolnych i szkół podstawowych. Role są krótkie, co gwarantuje zaangażowanie w przedstawienie wszystkich dzieci, także tych, które mają problemy z zapamiętaniem dłuższego tekstu. Jasełka zostały napisane w ten sposób, aby każde dziecko mogło wziąć w nich udział.

  Wersja wyjściowa (krótsza) przewiduje udział 23 dzieci Doświadczenie wskazuje jednak, że klasy liczą więcej osób. Sugerujemy wówczas skorzystanie z wersji dłuższej, wzbogaconej o Orędzie z Groty Betlejemskiej Lamberta Nobena. Orędzie mogą odczytać dzieci pełniące funkcję Aniołów w orszaku anielskim, a więc te, które nie mają kwestii mówionych. Założenie jest bowiem takie, żeby wszystkie dzieci mogły wypowiedzieć lub odczytać jakąś kwestię. Wersja dłuższa gwarantuje 34 role mówione. Tekst jest jednak na tyle „elastyczny”, że jeżeli grupa liczy mniej dzieci, można go dopasować poprzez połączenie niektórych ról (np. Pastuszków czy Dzieci).

  W poniższych jasełkach zostały uwzględnione także kolędy. Przeplatanie nimi partii dialogowych jest jedynie sugestią. Wzestawie znajdą Państwo płytę CD z owymi kolędami w dwóch wersjach: pierwsza to pełne wersje wraz z wykonaniem wokalnym, drugie zaś są tylko wersje instrumentalne z dograną linią melodyczną (oprócz utworu ostatniego, który służyć ma jako podkład podczas dzielenia się opłatkiem, co wyklucza w tym momencie zaangażowanie dzieci w śpiew). Na płycie zamieściliśmy również plik z pełną wersją jasełek, a także pliki z poszczególnymi rolami - z możliwością wydrukowania. Pliki są „otwarte”, by można było nanosić na nie własne uwagi, poprawki, sugestie oraz dostosowywać tekst do potrzeb i możliwości małych aktorów.

  Życzymy udanego przedstawienia.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-67043-16-8
  Okładkamiękka
  Liczba stron20
  Wymiary210 x 290 mm
  AutorBeata Andrzejczuk
  AutorKatarzyna Bednarczyk
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu