Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Jezus. Historia największej miłości

  Producent: WAM
  Kod katalogowy: 730282
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 46,90 zł
  30,29 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 30,29 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Życie i śmierć Chrystusa widziane w świetle Pisma Świętego i żydowskiej tradycji to najwspanialsza historia miłosna, jaką kiedykolwiek opowiedziano!

  Brant Pitre odkrywa przed czytelnikiem tajemnice najbardziej znanego symbolu wiary chrześcijańskiej, jakim jest krzyż Chrystusa. Pokazuje, że śmierć Jezusa nie była zwykłą egzekucją, ale czymś o wiele większym: spełnieniem starożytnych żydowskich proroctw o wiecznym przymierzu zawartym między Bogiem a ludzkością. Przez pryzmat tych zapowiedzi można rozpoznać w Chrystusie Oblubieńca, w obrazie Kościoła - Jego Oblubienicę, a ukrzyżowanie rozumieć jako moment zaślubin, w którym Oblubieniec wyrażał miłość do oblubienicy i wydawał za nią siebie samego.
  Najbardziej znane fragmenty Biblii - wyjście z Egiptu, wesele w Kanie Galilejskiej, spotkanie z Samarytanką przy studni, Ostatnia Wieczerza, ukrzyżowanie, a także opis powtórnego przyjścia na końcu czasów - zostają przez autora odczytane na nowo i zyskują wyjątkową interpretację.

  Brant Pitre - profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-277-3028-2
  Okładkamiękka
  Liczba stron208
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorBrant Pitre
  Rok wydania2022
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *