Jezus z Nazaretu. Komplet 3 książek

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 165738
89,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Bestsellerowy papieski tryptyk Jezus z Nazaretu to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Ojciec Święty Benedykt XVI udziela odpowiedzi na pytanie, kim jest Jezus dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, jest źródłem naszej siły w starciu z współczesnymi wyzwaniami. Siła tej refleksji leży w tym, że oparta na mocnych biblijnych podstawach, rzetelna historycznie i teologicznie, jest zarazem bardzo osobista, jako owoc wewnętrznej drogi autora.

W nowym wydaniu dzieło Benedykta XVI polecamy w komplecie (3 książki w kolorowym pudełku) w atrakcyjnej cenie.

Dzieciństwo

W części Dzieciństwo Papież opowiada o najbardziej tajemniczym i najmniej znanym okresie życia Jezusa: o narodzeniu i dzieciństwie. Pokazuje Jezusa, który przychodzi na świat w konkretnym miejscu, czasie i rodzinie. Stara się też odpowiedzieć na pytanie: co narodzenie Jezusa oznacza dla mnie?

Od chrztu w Jordanie do przemienienia

W części Od chrztu w Jordanie do Przemienienia Ojciec Święty tłumaczy sens publicznego życia Jezusa. Przywołuje takie wydarzenia jak chrzest, kuszenie na pustyni, posłanie uczniów. Rozmyśla nad Kazaniem na górze, Modlitwą Pańską, przypowieściami, analizuje wielkie ewangeliczne obrazy.

Od wjazdu do Jerozolimy do Zmartwychwstania

W tej części Benedykt XVI mówi o ostatnich ośmiu dniach ziemskiego życia Jezusa, czyli okresie pomiędzy Niedzielą Palmową a Niedzielą Zmartwychwstania. Krok po kroku papież przygląda się gestom i słowom Mesjasza oraz otaczających Go osób tłumacząc nam sens wydarzeń paschalnych.

Specyfikacja
Okładka twarda
Liczba stron 180+384+320
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Benedykt XVI
Rok wydania 2019
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: