Kawa. Instrukcja obsługi najpopularniejszego napoju na świecie

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 154290
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Podobno w żyłach lekarzy płynie kawa, programiści zamieniają kofeinę w kod, a technicy laboratoryjni rodzą się z kubkiem kawy w dłoni.

Kawa to najpopularniejszy napój na świecie. Wielu z nas nie może bez niej żyć: niektórzy zadowalają się rozpuszczalną zalewaną wrzątkiem, inni nie mogą się obyć bez ekspresu do kawy, są też i tacy, którzy weszli na wyższy poziom wtajemniczenia i przepadają za arabiką z chemexa.

Z tej książki dowiesz się, co naprawdę przyciąga nas do kawy, co wpływa na jej smak, czym jest sensoryka i cupping. Podpowiemy, jak znaleźć tę odpowiednią, ulubioną, jedyną, oraz wyjaśnimy, na czym polegają alternatywne sposoby parzenia i jakie są ich super-moce. Jeśli nudzi cię już twoja mała czarna lub chcesz poznać lepiej swój obiekt pożądania, zapraszamy w podróż do świata specialty coffee, papierowych filtrów i Trzeciej Fali Kawy.

Oto obowiązkowa pozycja na półce każdego kawosza.

IKA GRABOŃ
Jestem jak kawa z dripa: na luzie, a zapadam w pamięć.
Cały świat odbieram zmysłem węchu i dlatego tak uwielbiam kawę. Jestem sensorykiem, baristą i trenerem oraz certyfikowanym sędzią Mistrzostw Polski Barista. Mistrzostw Polski Brewers Cup i Mistrzostw Polski latte Art. Należę do Specialty Coffee Association. Doradzam i szkolę w branży HoReCa i specialty coffee.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7515-429-0
Okładka twarda
Liczba stron 302
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Ika Graboń
Rok wydania 2017
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: