Kobiety wywiadu. Mata Hari, Coco Chanel, Krystyna Skarbek i inne

Producent: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 793675
44,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Uwodzicielskie i niebezpieczne. W półmroku buduarów wyciągały sztabowe tajemnice od kochanków, skakały ze spadochronem, skutecznie operowały bronią.

Intrygi, szantaże, wielka polityka. Brawura i adrenalina.

Kobiety wywiadu.

Mathilde Carre. Zdradziła Niemcom siatkę francuskiego Resistance. Skazana na gilotynę w wieku lat czterdziestu dożyła ich prawie stu, wydając po drodze pamiętnik.

Gabrielle Bonheur (Coco) Chanel. W czasie niemieckiej okupacji związała się z niemieckim wywiadem. Francuski ruch oporu wydał na nią wyrok śmierci, ale uniknęła kary za kolaborację.

Anna Chapman. Wyszkolona na „uniwersytecie uwodzicieli" koło Kazania. Powróciła do rosyjskiej ojczyzny w glorii superszpiega. Jej podobizna znalazła się ostatnio nawet na znaczkach pocztowych.

Izabella Horodecka. „Teresa” od wyroków. Przenikliwa, spostrzegawcza, mająca świetny refleks, wzięła udział w 23 poważnych akcjach likwidacyjnych.

Karolina Rzewuska (Sobańska). Szpieg w krynolinie. Używając prowokacji i szantażu, bez wahania niszczyła polskich patriotów, nawet tych z kręgu najbliższych przyjaciół i rodziny.

Krystyna Skarbek. Ulubiony szpieg Churchilla. Za swoje brawurowe misje otrzymała najwyższe odznaczenia. Nie potrafiła się odnaleźć w powojennej rzeczywistości. Zginęła najprawdopodobniej z ręki zazdrosnego kochanka.

Elżbieta Zawacka. Cichociemnych było tylko 316 - wśród nich jedna kobieta. Przekradała się przez ośnieżone przełęcze Pirenejów i skakała w nocy ze spadochronem. Wzorzec odwagi i patriotyzmu.

Margaretha Zelle (Mata Hari). Na hasło: „kobieta - szpieg” każdy niemal odpowiada: „Mata Hari", chociaż biedna Greta Zelle nie była ani dobrą tancerką, ani nie oddała aż tak wielkich usług szpiegowskich jak inni niemieccy agenci.

Sprawdź, dla kogo gasisz światło. Twoje tajemnice są w niebezpieczeństwie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-367-5
Okładka twarda
Liczba stron 336
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Przemysław Słomiński
Rok wydania 2018