Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Leksykon katechetyczny

  Producent: Jedność
  Kod katalogowy: 446150
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 59,00 zł
  36,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 36,90 zł

  Prezentujemy Leksykon katechetyczny, który jest pierwszą tego typu publikacją w Polsce. Nowy Leksykon pragnie nic tylko przedstawić aktualny stan i kierunki rozwoju katechetyki, lecz także wyjść naprzeciw nowym wyzwaniom XXI wieku. Został on opracowany przez liczne grono naukowców i praktyków skupionych wokót Stowarzyszenia Katechetyków Polskich i Instytutu Nauk Teologicznych Uniwersytetu Opolskiego.

  Poszczególne hasła i tematy przygotowali - poza autorytetami z dziedziny katechetyki - również najwybitniejsi specjaliści z innych dziedzin teologicznych, m.in. bibliści, dogmatycy czy historycy Kościoła, a ponadto filozofowie, socjolodzy pedagodzy, psycholodzy czy religioznawcy.

  Do pracy nad Leksykonem włączyli się przedstawiciele niemal wszystkich polskich ośrodków naukowych oraz kilku zagranicznych, co gwarantuje interdyscyplinarność i wszechstronność ujęć w nim zawartych. Publikacja pragnie spełnić rolę kompendium polskiej myśli katechetycznej, skierowanego zarówno do praktyków, jak i do teoretyków zw'iązany'ch z dziełem katechezy w misji ewangelizacyjnej Kościoła.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8144-615-0
  Okładkatwarda
  Liczba stron808
  Wymiary170 x 240 mm
  Autorks. Jan Kochel
  Autorks. Jerzy Kostorz
  Rok wydania2022
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *