Lenistwo duchowe. Smutek uśpionej duszy

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: K01083
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Dlaczego ludzie uważający się za dobrych chrześcijan żyją tak, jakby Bóg nie istniał?
Jakie są przyczyny cichego odchodzenia narodów od Chrystusa i Kościoła?
Skąd się biorą i co zwiastują: zniechęcenie, drażliwość, opór przed Bogiem, spowiedzią i modlitwą oraz narastające poczucie, że życie wiarą jest ciężkie i nie do uniesienia?

O chorobie duszy, która prowadzi do śwmierci duchowej

Są choroby, które przebiegają niezauważone i rozwijają się bezobjawowo, a kiedy się ujawnią, często jest już za późno, aby je wyleczyć. Podobny przebieg może mieć choroba duszy. Lenistwo duchowe jest dolegliwością ukrytą i paraliżującą duszę, co sprawia, że jej postępu nie sposób zahamować. Na wstępie atakuje rozum zaciemniając go; potem dotyka wolną wolę, którą osłabia i wyniszcza. Człowiek leniwy duchowo puszcza cugle wyobraźni i ukrywa się w fantazji z zamiarem odnalezienia w niej pozornych sukcesów lub fikcyjnego szczęścia, którego nie potrafi znaleźć w powszednim życiu przeżywanym według planu Bożego. Choroba ta może zostać wyleczona tylko przez Jezusa Chrystusa. Autor podaje sprawdzone przez wieki tradycji sposoby jak obudzić uśpione serce.

Cenny i praktyczny poradnik duchowy dla wszystkich, którym brak nadziei, przeżywających zniechęcenie, odczuwających zniechęcenie, niezdolność do życia w modlitwie  w modlitwie, żywiących nieprzejednaną urazę czy opór względem samego Boga i wszystkiego, co Boże.

Specyfikacja
ISBN 978-83-62927-76-0
Okładka twarda
Liczba stron 184
Wymiary 120 x 190 mm
Autor Francisco Fernandez-Carvajal
Rok wydania 2012
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: