Łzy Maryi nad Polską. Płaczące wizerunki Matki Bożej

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 642800
39,90 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

W historii Narodu Polskiego Matka Boża wielokrotnie przemawiała językiem łez. Są to jakby bezgłośne orędzia, wygłoszone w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Odpowiedzią wiernych na Jej łzy były nawrócenia, pokutne pielgrzymki, modlitwa i powstawanie nowych miejsc kultu. Niektóre z wizerunków płaczącej Maryi zostały uroczyście ukoronowane.

Autor przedstawia prawie pięćdziesiąt historii płaczących wizerunków na terenie Polski, z różnych okresów naszej historii. Prawie połowa z opisanych wizerunków została zbadana przez kompetentne komisje kościelne. W niektórych przypadkach lokalni ordynariusze wydawali dokumenty stwierdzające nadprzyrodzony charakter związanych z nimi zjawisk. Autor porusza różne zagadnienia, które dotyczą kultu Maryi i Jej wizerunków, m.in. wyjaśnia symbolikę znaków oraz znaczenie nadprzyrodzonych zjawisk towarzyszących omawianym przypadkom, przede wszystkim prywatnych objawień.

W bogato ilustrowanej książce zamieszczono fragmenty licznych dokumentów: protokołów obrad kościelnych komisji, biskupich dekretów, zeznań świadków, starodruków. Przedstawiono również historię każdego wizerunku, historyczne miejsca jego przechowywania i dzieje kultu.

Znajduje się tu również tekst „Koronki do łez Matki Bożej”, do której odmawiania miał zachęcać sam Pan Jezus w czasie prywatnych objawień.

Matka płacze, kiedy widzi, że jej dzieciom zagraża jakieś zło duchowe lub fizyczne.

Św. Jan Paweł II

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-280-0
Okładka twarda
Liczba stron 256
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Adam Andrzej Walczyk
Rok wydania 2015