Mądrość księdza Browna

Producent: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 792883
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Drugi tom kultowych opowieści kryminalnych (pierwszy p.t. Niewinność księdza Browna), w których zagadki rozwiązuje przenikliwy duchowny. Opowiadania wielokrotnie przenoszone na ekran, przyciągające jak magnes widzów na całym świecie w serialowej wersji BBC — tym razem w nowoczesnym i błyskotliwym tłumaczeniu Magdy Sobolewskiej.

Zanim pojawił się „Ojciec Mateusz” - kryminalne zagadki w brawurowym stylu rozwiązywał ksiądz Brown, kultowy bohater z panteonu angielskich detektywów, porównywany do Sherlocka Holmesa i Herculesa Poirot.

Bankierska rodzina i rabunek pod słońcem Toskanii. Fałszywy napad i wymuszony okup za fałszywe porwanie. Szpiegowska współpraca francuskiego oficera z niemieckim wywiadem — z dziwnym pojedynkiem w tle. A wszystko w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej niż można byłoby sądzić po pozorach. I tylko jedna osoba jest w stanie przebić się przez tę grę pozorów — detektyw-amator, ksiądz Brown.

Nikt tak dobrze jak on nie zna zakamarków ludzkiej duszy. I nikt tak nie potrafi przewidywać posunięć złoczyńców jak skromny kapłan z Albionu.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-288-3
Okładka miękka
Liczba stron 288
Wymiary 140 x 210 mm
Autor Gilbert Keith Chesterton
Rok wydania 2018