Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Mała historia polskiej myśli politycznej

  Producent: Dębogóra
  Kod katalogowy: 481345
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  17,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 17,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Grzegorz Kucharczyk (ur. 1969) doc. dr hab., kierownik Pracowni Historii Niemiec i Stosunków Polsko-Niemieckich IH PAN w Poznaniu. Autor kilkudziesięciu prac naukowych, w tym książek:„Niemcy i racja stanu. Myśl polityczna Jacquesa Bainvillea”„Kielnią i cyrklem. Laicyzacja Francji w latach 1871-1914”.„Czerwone karty Kościoła” „Pierwszy holocaust XX w” „Ostatni cesarz” oraz „Mała historia wielkiej Polski” Współautor serii podręczników historii do gimnazjum.

  Celem niniejszej książki jest przedstawienie głównych nurtów polskiej myśli politycznej - od jej powstania w epoce średniowiecza, aż po czasy współczesne. Myśl polityczna jest tutaj rozumiana nie tylko jako refleksja nad kwestiami dotyczącymi narodu i państwa polskiego, ale również jako refleksja nad samą polityką i cywilizacją,z której się wywodzi i której ma służyć.

  Polska myśl polityczna nie powstawała w próżni. Czerpała inspiracje z dorobku europejskiej tradycji intelektualnej (począwszy od dziedzictwa Platona i Arystotelesa poprzez chrześcijańską wizję człowieka i polityki). Ukazanie tych inspiracji jest także jednym z celów niniejszej książki.

  Książka ma również charakter podręcznika dla studentów (politologii, historii), którzy zgłębiają dzieje polskiej myśli politycznej. By „usprawnić” czytanie, zrezygnowano z tzw. aparatu naukowego (przypisy), a na końcu zamieszczono wykaz podstawowej literatury przedmiotu.

  Specyfikacja
  EAN978-83-88481-34-5
  Okładkamiękka
  Liczba stron476
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorGrzegorz Kucharczyk
  Rok wydania2007
  *
  *
  *