Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Matka Boża Zwycięska

  Producent: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: P04011
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 39,90 zł
  19,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 21,80 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Fascynujące historie cudów Maryi w Polsce i na świecie!

  Matka Boża ratuje miasta przed zarazą i najazdem wrogich wojsk, prowadzi do zwycięstwa przeciwko islamskiej flocie pod Lepanto, daje siłę zwycięzcom spod Wiednia, przychodzi z pomocą Kanadyjczykom, broni Warszawy przed barbarzyństwem komunizmu i armią bolszewików, ratuje Japończyków z atomowej zagłady, wyzwala kraje spod jarzma komunizmu i morderczej dyktatury. Książka odkrywa nieznane fakty, zaskakujące epizody oraz nadzwyczajne wydarzenia, które trudno jest wytłumaczyć inaczej niż jako cud…

  Ważne karty historii zostały ukazane w nowym świetle, a opowieści o tych wydarzeniach oparto na nowych, nieznanych dotąd źródłach.

  Ksiądz doktor Józef Maria Bartnik, jezuita, jest absolwentem Wydziału Filozofii (Kraków, Ignatianum) i Teologii (Warszawa, Bobolanum). Doktoryzował się z nauk fizyczno-chemicznych na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez dwadzieścia piec lat pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Publikował prace z pogranicza teologii i nauk przyrodniczych (m.in. Teologia a nauki przyrodnicze – konflikt czy dialog?, Z prób współczesnego ujęcia stworzenia). Jest także autorem pieśni i wierszy religijnych oraz tłumaczem hymnów maryjnych z języka angielskiego i łaciny. Jest rodzonym bratem jest ks. prof. Czesława S. Bartnika, wybitnego teologa i publicysty.

  Ewa J. P. Storożyńska, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, jest autorką artykułów o Matce Bożej Łaskawej i dwóch książek poświęconych świętemu Józefowi.

  Ks. Józef Maria Bartnik i Ewa J. P. Storożyńska są autorami książki Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą wyróżnionej przez gremium polskich historyków nagroda CLIO im. prof. Jerzego Skowronka.

  Specyfikacja
  PodtytułCuda Maryi w historii Polski i świata
  Okładkamiękka
  ISBN978-83-7864-016-5
  Liczba stron260
  Wymiary145 x 205 mm
  AutorEwa J. P. Storożyńska
  AutorJózef Maria Bartnik SJ
  Rok wydania2012
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *