Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Meloni. Jestem Giorgia

  Producent: Dębogóra
  Kod katalogowy: 316415
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 34,90 zł
  25,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 21,80 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Kim naprawdę jest premier Włoch Giorgia Meloni?
  Co ukształtowało ją jako człowieka i polityka?
  Jacy są najważniejsi aktorzy włoskiej sceny politycznej?
  Dlaczego doświadczeni gracze tacy jak Silvio Berlusconi i Matteo Salvini musieli podporządkować się małej 45-letniej blondynce w kraju, na czele którego nigdy wcześniej nie stała kobieta?

  Kacper Kita kreśli wyważony i zarazem niezwykle intrygujący obraz pani premier, jej otoczenia oraz historyczne tło ich drogi do władzy.

  Czy Giorgia Meloni spełni nadzieje, które pokładają w niej miliony Włochów, ale i innych Europejczyków? Ocena będzie z konieczności zniuansowana.

  Jak wielki wpływ na historię będzie ostatecznie miał fakt, że Giorgia Meloni przyszła jednak na świat, chociaż jej będąca w trudnej sytuacji matka była już umówiona na „zabieg” zabicia swojego dziecka, z którego zrezygnowała dopiero w ostatniej chwili? Na to pytanie nie może odpowiedzieć jeszcze ta książka.

  Może jednak opowiedzieć o tym, kim jest Giorgia Meloni jako człowiek i jako polityk, zaangażowany we włoskie życie publiczne od ponad trzech dekad. Przy okazji przybliżając także pokrótce scenę polityczną słonecznej Italii. W Polsce mało znaną, choć jest to trzecie największe państwo UE i ósma największa gospodarka świata oraz kraj bliski nam kulturowo i historycznie, na przestrzeni wieków kształcący, inspirujący i fascynujący wielu przedstawicieli naszych elit. Bo to przecież nie kto inny jak Henryk Sienkiewicz pisał, że „każdy człowiek cywilizowany ma dwie ojczyzny: swoją własną i Włochy”.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-667316-41-5
  Okładkamiękka
  Liczba stron220
  Wymiary140 x 210 mm
  AutorKacper Kita
  Rok wydania2023
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *