-33%

Mistyczki i wojowniczki. Kobiety, które zmieniały Kościół

Special Price 24,86 zł   Normalna cena 36,90 zł Oszczędzasz 12 zł
Najniższa cena z 30 dni: 32,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-277-1218-9
Numer katalogowy 719232
Wymiary 140 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 222
Rok wydania 2021

Dzielne. Mądre. Waleczne
Zakochane w Bogu

Żyjące za klauzurą mniszki i światowej stawy opatki. Zamknięte w pustelniach rekluzy i pielgrzymujące po całej Europie mistyczki. Zamożne, świetnie wykształcone królowe i ubogie analfabetki. Dziewice zachowujące czystość nawet po ślubie i kobiety, które wybrały życie żon oraz matek. Prorokinie w lśniących zbrojach i pokutnice w szorstkich Włosienicach. Święte kobiety wieków średnich miały różne oblicza, ale łączyło je jedno: silna i nieugięta wiara w Boga. To one zmieniały bieg historii i oblicze Kościoła.

Scholastyka, Brygida z Kildare, Joanna d'Arc, Hildegarda z Bingen, Dorota z Mątów, Katarzyna ze Sieny, Olga Kijowska, Jadwiga Andegaweńska i wiele innych - trzydzieści kobiet, trzydzieści historii, jeden Bóg.

Nie ma znaczenia, czy jesteś wielodzietną matką z charyzmatem ogarniania rzeczywistości czy żyjącą w czystości dziewicą, która mimo bycia analfabetką staje się poczytną autorką - jeśli Chrystusowi tak się podoba, może cię posłać, byś głosiła słowo. I nie ma znaczenia, że jesteś osobą świecką - też możesz stać się narzędziem reformy Kościoła.

Elżbieta Wiater - doktor teologii, historyk, publicystka. Zafascynowana duchowościa-mi dominikańską i bendyktyńską.