Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Mity wojny domowej

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 335611
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 63,00 zł
  39,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Wojna domowa w Hiszpanii jest jednym z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych epizodów historii XX wieku. Jest jednocześnie epizodem mało w Polsce znanym. W naszym kraju nie ukazała się dotychczas żadna historia tej wojny, zaś prawda o niej obrosła wieloma mitami, w zdecydowanej większości wytworzonymi przez propagandę komunistyczną.

  Oddajemy dziś w ręce polskiego czytelnika książkę, która stara się zmierzyć z tymi mitami i zweryfikować je. To najważniejsza bodaj publikacja spośród tych, jakie ukazały się na ten temat w ostatnich latach w Hiszpanii. Miała tam ona 36 wznowień (sic!) i osiągnęła łączny nakład ponad 250 000 egzemplarzy.

  Jej autor - Pio Moa (ur. 1948) jest znanym hiszpańskim publicystą i historykiem. Prowadzi m.in. internetowe czasopismo Libertod digitol. Moa to hiszpański odpowiednik Stephena Cortois - twórcy Czarnej księgi komunizmu. On także w młodości był komunistą, działał również w ramach lewackiej terrorystycznej organizacji GRAPO. Dziś odważnie mówi o zbrodniach lewicy podczas hiszpańskiej wojny domowej. Jego książka z pewnością pomoże nam poznać prawdę o dramacie sprzed 70 lat.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-622-6815-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron624
  Wymiary160 x 230 mm
  AutorPio Moa
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *