Mity wojny domowej

Producent: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 335611
63,00 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Wojna domowa w Hiszpanii jest jednym z najważniejszych i najbardziej kontrowersyjnych epizodów historii XX wieku. Jest jednocześnie epizodem mało w Polsce znanym. W naszym kraju nie ukazała się dotychczas żadna historia tej wojny, zaś prawda o niej obrosła wieloma mitami, w zdecydowanej większości wytworzonymi przez propagandę komunistyczną.

Oddajemy dziś w ręce polskiego czytelnika książkę, która stara się zmierzyć z tymi mitami i zweryfikować je. To najważniejsza bodaj publikacja spośród tych, jakie ukazały się na ten temat w ostatnich latach w Hiszpanii. Miała tam ona 36 wznowień (sic!) i osiągnęła łączny nakład ponad 250 000 egzemplarzy.

Jej autor - Pio Moa (ur. 1948) jest znanym hiszpańskim publicystą i historykiem. Prowadzi m.in. internetowe czasopismo Libertod digitol. Moa to hiszpański odpowiednik Stephena Cortois - twórcy Czarnej księgi komunizmu. On także w młodości był komunistą, działał również w ramach lewackiej terrorystycznej organizacji GRAPO. Dziś odważnie mówi o zbrodniach lewicy podczas hiszpańskiej wojny domowej. Jego książka z pewnością pomoże nam poznać prawdę o dramacie sprzed 70 lat.

Specyfikacja
ISBN 978-83-622-6815-3
Okładka twarda
Liczba stron 624
Wymiary 160 x 230 mm
Autor Pio Moa