-11%

Moc w słabości

Special Price 26,84 zł   Normalna cena 30,00 zł Oszczędzasz 3 zł
Najniższa cena z 30 dni: 22,50 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-66020-32-0
Numer katalogowy 020320
Wymiary 140 x 190 mm
Okładka miękka
Ilość stron 272
Rok wydania 2021

Życie, formacja, posługa i zarządzanie we wspólnotach chrześcijańskich.

Bez obaw: to nie są jałowe, teoretyczne rozważania. To konkretna do bólu podpowiedź - od człowieka, który doskonałe wie, o czym pisze.

“Polacy odczuwają wielki głód Boga. Widzę to wyraźnie. Nie chcą teorii na Jego temat czy mądrych konferencji. Pragną doświadczenia tego, że On jest w stanie przemienić ich życie” - mówił mi przed laty Autor.

Jego Przyjaciele Oblubieńca, jak swatka przygotowujący Kościół na Gody Baranka, idą jak burza i zakładają wspólnotę za wspólnotą. Można im pozazdrościć tej dynamiki. I formacji, która - jak pokazuje życie - jest piętą achillesową wielu grup nad Wisłą.

Ksiądz Krzysztof Kratka z prawdziwą pasją zdradza sekret budowania zdrowej wspólnoty, która przetrwa próby i zawirowania, i z chirurgiczną precyzją zaznacza zagrożenia i pułapki, które mogą ją zniszczyć. Baaardzo pomocna lektura!

Marcin Jakimowicz, dziennikarz

Zakorzeniony w Słowie Bożym, nauczaniu Kościoła, bazujący na solidnej wiedzy, a nade wszystko doświadczeniu przewodnik dla formatorów wspólnot oraz dla osób towarzyszących formatorom. Każdy rozdział pisany pasją i wiarą; podejmujący kluczowe i trudne tematy; nie tyle wskazujący jedynie słuszne rozwiązania, co zmuszający do otwartości na zmiany: w myśleniu, działaniu, modlitwie. Książka napisana przez człowieka, który stał się nauczycielem, nie przestając być uczniem.

Anna Maria Kolberg OV

Dzięki tej książce popełnimy mniej błędów i będziemy lepiej służyć innym. Polecam ją każdemu, kto ma przekonanie, że do nieba nie idzie się w pojedynkę. A tym, co w to powątpiewają, polecam ją jeszcze bardziej.

bp Adam Bab