Najlepsze miejsce na świecie

69,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie

Czy Polska ma na siebie pomysł? Czy grozi nam wojna? Jaką pozycję powinniśmy przyjąć w trwającej obecnie międzynarodowej walce o wpływy? Na te i inne pytania stara się odpowiedzieć Jacek Bartosiak w swojej najnowszej publikacji - “Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem”.

Obecne czasy są niewątpliwie okresem ogromnych przemian, które zachodzą na świecie. Wybuchające na nowo konflikty i wojny, w tym w bezpośrednim sąsiedztwie Polski, skłaniają do refleksji nad tym, jaka powinna być rola naszego państwa w tym przełomowym czasie. Historia jasno uczy nas, że konieczne jest wypracowanie odpowiedniej strategii działania.

W swojej książce "Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem" Jacek Bartosiak dokonuje bardzo dogłębnej analizy geopolitycznego położenia Polski. Strategiczna lokalizacja naszego kraju przez wielu jest uważana za największe przekleństwo. Autor przekonuje jednak, że mimo oczywistych trudności i wyzwań wynikają z tego także ogromne możliwości.

Książka stanowi przede wszystkim zbiór dogłębnych rozważań na temat obecnej sytuacji światowej. Autor pokazuje mechanizmy, które aktualnie doprowadzają do stopniowego upadku starego porządku światowego. W książce nie brakuje również omówienia możliwych scenariuszy na przyszłość. Książka stara się odpowiedzieć na pytanie, jaka powinna być w tym wszystkim rola Polski i jak powinien postąpić nasz kraj, aby po przejściu owej dziejowej burzy zająć jak najlepszą pozycję w nowym świecie.

Więcej informacji

Więcej informacji
ISBN 978-83-08-08071-9
Numer katalogowy 080719
Wymiary 150 x 210 mm
Producent <a href="/wydawnictwo-literackie">Wydawnictwo Literackie</a>
Autor <a href="/jacek-bartosiak">Jacek Bartosiak</a>
Okładka twarda
Ilość stron 507
Rok wydania 2023
Inni klienci kupili również