Nie dałem się nigdy zatruć nienawiścią

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 227926
14,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Książka Nie dałem się nigdy zatruć nienawiścią przedstawia, jak głosi jej podtytuł „życie ks. Władysława Bukowińskiego w świetle cnót chrześcijańskich". Zamieszczono tu również świadectwa łask otrzymanych za przyczyną błogosławionego (zarówno za jego życia, jak i po śmierci) oraz opinię teologiczną dotyczącą jego pism.

Ks. Władysław Bukowiński (1904-1974), zwany Apostołem Kazachstanu, przez ponad 20 lat był duszpasterzem w tym kraju wchodzącym wówczas w skład ZSRR. Ponad 13 lat spędził w obozach pracy I więzieniach. Dobrowolnie pozostał wśród zesłańców aż do śmierci w Karagandzie, cały czas żyjąc w warunkach totalitarnego zniewolenia i prześladowań za wiarę.

Został beatyfikowany w dniu 11 września 2016 r.

Cieszę się, że postać tego bohaterskiego kapłana nie idzie w zapomnienie. Przeciwnie, pozostaje on w pamięci wielu jako heroiczny świadek Chrystusa i pasterz tych, którzy doświadczali prześladowań z powodu wiary i pochodzenia. Nigdy ich nie opuścił. Dobrowolnie poszedł na zesłanie, aby dzielić ich los. Bogu dziękuję, że mogłem go osobiście poznać i budować się jego świadectwem.

św. Jan Paweł II

Specyfikacja
ISBN 978-83-7422-792-6
Okładka miękka
Liczba stron 192
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Jan Nowak
Rok wydania 2016