Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Niezniszczalny. Rozmowy o Rotmistrzu Pileckim

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 814875
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 49,90 zł
  44,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Rotmistrz Witold Pilecki to człowiek, który przerastał swoją epokę i potrafił dokonywać rzeczy niemożliwych. Ochotnik do Auschwitz, to dzięki jego Raportom świat mógł dowiedzieć się prawdy o hitlerowskich obozach zagłady. Po ucieczce z Oświęcimia, powrócił do walki konspiracyjnej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Po uwolnieniu z obozu jenieckiego w Murnau znalazł się we Włoszech w II Korpusie Polskim gen. Andersa.  Powrócił do kraju i zainicjował kolejny etap swojej działalności   konspiracyjnej – tym razem przeciwko władzy, którą zainstalowali w Polsce sowieccy okupańci. Aresztowany i zamordowany   przez komunistów w więzieniu na Rakowieckiej w 1948 r. Co było w nim inspirującego kiedyś, a co porusza dzisiaj?

  Jarosław Wróblewski, pracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL , autor najlepszej biografii Rotmistrza, rozmawia o tym fenomenie z ludźmi, na których osoba Witolda Pileckiego odcisnęła trwały ślad. Jak poznawali historię jego życia? Jak krzyżowały się ich wzajemne losy?

  Prof. Wiesław Wysocki, historyk, autor pierwszej biografii rtm. Witolda Pileckiego, która ukazała się w drugim obiegu w 1984 r
  Dr Adam Cyra, historyk, pracownik i badacz Muzeum Auschwitz-Birkenau od ponad 50 lat, autor książek o rtm. Witoldzie Pileckim.
  Maria Serafińska-Domańska, kierownik Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka” w Nowym Wiśniczu, dworze, w którym ukrywał się Witold Pilecki po ucieczce z Auschwitz
  Grażyna Giec, synowa Wandy Giec – siostry rtm. Witolda Pileckiego
  Krzysztof Kosior, wnuk Zofii Pileckiej-Optułowicz, prawnuk Witolda Pileckiego.
  Tadeusz Płużański, syn Tadeusza Płużańskiego, który był współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego w jego powojennej siatce konspiracyjnej.
  Jakub Sieradzki, wnuk Makarego Sieradzkiego, podkomendnego Witolda Pileckiego   w Tajnej Armii Polskiej i powojennej siatce konspiracyjnej.
  Magdalena Janeczek-Tucznio, wokalistka zespołu Forteca – Walka Trwa
  Aleksandra Kaiper-Miszułowicz, autorka wystawy o życiu Witolda Pileckiego w Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej
  Mateusz Luśnia, organizator Warszawskiego Marszu Rotmistrza.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66814-87-5
  Okładkamiękka
  Liczba stron368
  Wymiary140 x 205 mm
  AutorJarosław Wróblewski
  Rok wydania2023
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *