O godności kobiety

Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 020214
35,00 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

„Człowiek jest wielki nie wtedy, gdy ma wyznaczone wielkie zadanie, ale gdy to zadanie wypełnia pokornie, z wewnętrzna uległością. Okazuje się wówczas prawdziwa wartość człowieka. Wielu ludzi ma do wypełnienia ogromne zadania, ale nie wszystkich stać na to, aby wypełniali je z pokora".

Możę się nam wydawać, że dzisiejszy świat to labirynt wyjątkowo skomplikowanych relacji międzyludzkich, przedefiniowanych tożsamości i walki o prawa płci. Tymczasem spostrzeżenia dotyczące kobiet głoszone przez kardynała Stefana Wyszyńskiego czterdzieści, pięćdziesiąt, a nawet sześćdziesiąt lat temu wcale nie tracą na aktualności.

O sprawach, które bywają zarzewiem sporów, mówi z dogłębnym zrozumieniem, prostotą i spokojem. Oto zbiór kazań, konferencji i rozważań kierowanych do kobiet, ale nie tylko…

Jak żyć wspólnie i jak odnaleźć swoje właściwe drogi w Kościele, w rodzinie, w pracy i w życiu? Słowa Prymasa podnoszą na duchu i stanowią prawdziwą inspirację.

Ksiażka kardynała Wyszyńskiego to wyjątkowe spojrzenie na kobietę, petne szacunku, godności i zachwytu. Podkreślenie roli, jaką pełnimy w historii, w narodzie, w rodzinie i w życiu społecznym, jest ukłonem w nasza stronę Mężczyzna może raz jeszcze zachwycić się kobieta, tak jak Adam zachwycił się Ewą. Szczególnie dziś. w XXI wieku, kiedy toczy się prawdziwa walka o piękno kobiety, takie treści powinny trafić do jak najszerszego grona kobiet. To istne antidotum na dzisiejsze kłamstwa o kobiecie. Jeśli chcesz poznać, jak wielka jest rola kobiety, jaka jest nasza prawdziwa misja i powołanie, ta książką jest właśnie dla Ciebie. Polecam z całego serca każdej z nas.

Ewelina Chełstowska

Specyfikacja
ISBN 978-83-66020-21-4
Okładka miękka
Liczba stron 314
Wymiary 140 x 200 mm
Autor kard. Stefan Wyszyński
Rok wydania 2020