Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  O umiłowaniu ojczystego kraju dzieciom. Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

  Kod katalogowy: 909132
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 119,00 zł
  74,10 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 74,10 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Jest to książka absolutnie wyjątkowa, w której historia przeplata się z legendą, poezja słowa z poezją obrazu. W której ożywają pamiątkowe fotografie wielkich wydarzeń, niezapomnianych bitew i sławmych bohaterów, rozbrzmiewają salwy armatnie oraz muzyka Chopina i Moniuszki. W której strofy Mickiewicza przeplatają się ze strofami Słowackiego, Herberta i Hemara, a obrazy Wyspiańskiego z obrazami Malczewskiego, Kossaka i Matejki. W której znane legendy, jak ta O Bazyliszku czy O śpiących rycerzach na Giewoncie, przeplatają się z mało lub wcale nieznanymi, jak Legenda o kamiennym wężu, O orłach w zamku Herbutów czy O odkryciu oleju skalnego na Harklowym Wzgórzu. W której zapach spienionych fal Bałtyku miesza się z zapachem mazowieckich słoneczników, krokusów z Doliny Chochołowskiej i czeremchy z Kresów Wschodnich dawnej Rzeczpospolitej. A wszystko to składa się na tak bardzo polski, niepowtarzalny i jedyny swoim rodzaju nastrój, który pozwrala mocniej i pełniej poczuć się Polakiem.

  Opowieść Ewy Skarżyńskiej - tętniąca życiem naszych przodków - rozpoczyna się w okresie Piastów, a kończy w czasach nam współczesnych i jest napisana z pasją. Są w tej opowieści patrioci i zdrajcy. Ludzie wielkiego formatu i niezłomnego ducha, ale i ludzie tchórzliwego serca, którym obce jest staropolskie hasło: Bóg, honor, ojczyzna. Są, by lepiej można było zrozumieć i bardziej ukochać to wszystko, co zawtera się w słowie: Polska.

  „Miłować Ojczyznę potrafi naprawrdę ten, kto ją pozna i się nią zachwyci” - mówi autorka, której bestselerowe książki: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom, Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci oraz nagrodzona Feniksem książka O chrześcijańskiej Europie dzieciom są Ci zapewne już znane. Oby spacer po kartach tej książki okazał się równie emocjonujący i rozpalił w Twoim sercu owo szlachetne uczucie miłowania ojczystego kraju.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8101-220-1
  Okładkatwarda
  Liczba stron356
  Wymiary240 x 330 mm
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *