Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Oczy królowej. Skarb pustyni. Tom I i II

  Producent: 3DOM
  Kod katalogowy: 175681
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 58,00 zł
  49,99 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 45,83 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Oczy królowej. Skarb pustyni Tom I

  W niedalekiej przyszłości, po wielkiej katastrofie, która zdziesiątkowała ludzkość, na świecie powstały supernowoczesne państwa-miasta, w których władzę sprawują tajemniczy Wielcy Rządzący. Obywatele podzieleni są na kategorie i poddani absolutnej kontroli przez cybernetyczną władzę, a zamiast waluty obowiązuje ogólnoświatowy system punktowy, nagradzający posłusznych i karzący nieposłusznych osobników. W tym świecie religia stała się kultem wielu bóstw, którym buduje się posągi, stawia świątynie i urządza święta.

  Elena jest na poziomie F i należy do kasty biedoty. Nie ma rodziców - zabrano ich, gdy była dzieckiem, a opiekę nad nią przejął robot. Za kilka miesięcy skończy dwadzieścia jeden lat i zostanie poddana obowiązkowej sterylizacji. Zamknięta w sobie i nieufna, często ucieka na odgradzającą jej miasto od reszty świata pustynię. Tam rozmyśla o śnie. który dręczy ją od dłuższego czasu. Przypadkowe odkrycie w Świątyni Starożytności rozpoczyna w jej życiu nieoczekiwany splot zdarzeń, dzięki któremu uświadamia sobie, że świat nie jest do końca taki, jak jej wmawiano od dziecka.

  „Skarb Pustyni” to pierwsza część futurystycznej sagi zatytułowanej „Oczy Królowej”. Dzieło stanowi niepokojącą wizję przyszłości, w której cybernetyczny świat i ich władcy przejęli całkowitą kontrolę nad obywatelami, a chrześcijaństwo stało się maleńką grupką, dla której nie ma miejsca w technokratycznym systemie. Czy w tym świecie pozbawionym uczuć, gdzie każda relacja jest punktowana, jest jeszcze miejsce na prawdziwą miłość? Czy wiara, która została pogrzebana wraz z wielką katastrofą, ma szansę odrodzić się nawet na duchowej pustyni?

  Liczba stron: 576

  Oczy królowej. Skarb pustyni Tom II

  W niedalekiej przyszłości, po wielkiej katastrofie, która zdziesiątkowała ludzkość, na świecie powstały supernowoczesne państwa-miasta, w których władzę sprawują tajemniczy Wielcy Rządzący. Obywatele podzieleni są na kategorie i poddani absolutnej kontroli przez cybernetyczną władzę, a zamiast waluty wprowadzono ogólnoświatowy system punktowy, nagradzający posłusznych i karzący nieposłusznych.
  W drugim tomie „Skarbu Pustyni” poznajemy dalsze losy Eleny i Caspara. Bohaterowie stają przed dramatycznym wyborem: albo zawalczą o wolność i o samych siebie, albo pozostaną posłuszni systemowi, żyjąc w wygodnej iluzji.
  Niespodziewanie odkrywają chrześcijaństwo i jego wyznawców. Czy starożytna wiara okaże się kluczem do ocalenia?

  Liczba stron: 443

  Specyfikacja
  Okładkamiękka, skrzydełka
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorLudwika Gacek
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *