Oddziały Wyklętych (opr. miękka)

Producent: Fronda
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 095177
36,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Nie było już szans? W miarę umacniania się władzy komunistycznej, do wielu z nich docierała świadomość, że nie ma już żadnych szans na taką Polskę o jaką walczą. Jednak nie rezygnowali. Bo ich wartościami były patriotyzm, godność i honor.

Beznadzieja, nędza i trud życia w partyzantce. Wegetacja w leśnych kwaterach, głód, choroby, niepewność jutra i stały lęk. Jeden krok – i już można było przejść na tamtą stronę. Za cenę zdrady. Oni jednak trwali. Bo taki był ich wybór.

Umrzeć w bitwie, z rąk KBW lub agentów bezpieki? To groziło im na każdym kroku. Także śmierć na torturach w czerwonej katowni. I bezimienny pochówek w zbiorowej, anonimowej mogile. Oni jednak byli na to przygotowani. Nawet za cenę skazania na zapomnienie i wyklęcie. Bo uważali, że wykonują swoją powinność. Że mają dług wobec Polski.

Żołnierze Oddziałów Wyklętych. Za życia pozostający zwykle w cieniu swoich dowódców, lecz równi im męstwem, duchem i patriotyzmem. Przez wiele lat pozostawali na marginesie życia. Ich dramatyczne losy, arcytrudne ludzkie wybory dopiero teraz stają się nam coraz bardziej znane i coraz bliższe.

Książka zawiera historię działań 22 oddziałów antykomunistycznej partyzantki, kilkadziesiąt mało znanych, oryginalnych fotografii, a także mapę działań operacyjnych i tras przemarszów oddziałów wyklętych.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-039-1
Okładka miękka
Liczba stron 432
Wymiary 155 x 210 mm
Autor Szymon Nowak
Rok wydania 2016
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Pamiętnik Anioła Stróża

19,90 zł 9,90 zł

Zdrajcy Wyklętych

44,90 zł 17,96 zł